PAŃSTWOWE OGNISKO ARTYSTYCZNE „NOWOLIPKI" © 2020

 

Wyniki kliknij! 

 

Prace na wystawie można oglądać do 14 grudnia 2019!  

 

Czy byliście kiedyś na operze „Straszny Dwór”? Jakie obrazy tworzyły klimat inscenizacji i budziły w Was poczucie strachu?

 

My uwielbiamy się bać! Pokażcie nam swoje wizje.

Weźcie udział w konkursie plastycznym.

 

Autorzy najciekawszych prac otrzymają cenne nagrody!

 

Konkurs plastyczny jest zatytułowany  „Straszny Dwór” –  tak jak opera skomponowana w latach 1861-1864 przez Stanisława Moniuszkę do libretta Jana Chęcińskiego. Jej patriotyczny charakter doskonale wpisuje się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku obchodzimy  200. rocznicę urodzin wielkiego kompozytora, który  wstrząśnięty klęską powstania styczniowego, stworzył  dzieło ku pokrzepieniu serc, na wzór Mickiewiczowskiego Pana Tadeusza. Opera, która w owych czasach dodawała ducha i budziła nadzieję na wolność, dziś przypomina o ponadczasowych wartościach, takich jak rodzina, wspólnota, honor, uczciwość.

 

Akcja opery rozgrywa się w polskim dworku szlacheckim drugiej połowy XVII wieku. Dworek pełen tajemnic i wywołujących grozę historii, opowiadanych przez bohaterów pobudza wyobraźnię.  Chcielibyśmy, żeby „Straszny Dwór” stał się inspiracją do rysunków, obrazów dla młodych artystów, uczestników konkursu. Zachęcamy do słuchania, oglądania

i przedstawienia swojej wizji.

 

 

Konkurs plastyczny został zorganizowany z okazji przypadającej w 2019 roku 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki – wybitnego kompozytora, pedagoga, dyrygenta, organisty, twórcy polskiej opery narodowej.

 

Konkurs jest skierowany do uczniów warszawskich szkół

w wieku od 6 do 20 lat.

 

 

 

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem!

 

Regulamin!

 

Karta uczestnika konkursu!

 

Karta zgłoszenia pracy!

 

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych!

 

 

1. Termin składania/nadsyłania prac upływa 20 listopada 2019 r. (decyduje data wpłynięcia pracy).

 

2. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 5 grudnia 2019 r. o godzinie 16:00 w siedzibie organizatora - Państwowym Ognisku Artystycznym „Nowolipki” w Warszawie, ul. Nowolipki 9B.

 

3. Laureaci konkursu oraz wspierający ich nauczyciele zostaną zaproszeni telefonicznie do udziału w finale konkursu.

 

 

Konkurs plastyczny „Straszny Dwór”

Termin: 20.11.2019 

 

Zorganizowany z okazji 200. rocznicy

urodzin Stanisława Moniuszki