PAŃSTWOWE OGNISKO ARTYSTYCZNE „NOWOLIPKI" © 2020

 

Człowiek - nie od dzisiaj - podejmuje różne próby określenia „rzeczywistości”. Robi to przecież na swój sposób nauka, sztuka. Zresztą powstał cały arsenał pojęć, który w duchu prawdy próbuje dać odpowiedź czym jest np. „nieskończoność”. Wymiary takie jak „długość”, „szerokość”, „wysokość” a nawet „czas” zmieniają więc swoje oblicze, gdy dołączymy do tego nowe odkrycia. Są to niebywale fascynujące sprawy, w których „rzeczywistość” staje się tym bardziej zagadkowa im więcej wiemy o niej.

 

DLACZEGO TE WYMIARY SĄ DLA NAS WAŻNE?

PONIEWAŻ W NICH ISTNIEJEMY.

 

Galeria “Nowolipki”

Państwowe Ognisko Artystyczne

 

20:00

Zapraszamy na wernisaż wystawy Ewy Sokołowskiej. Autorka w projekcie wizualnym pt. “Wymiar” wprowadza nas w świat zapisany w formie symboli, archetypów, znaków, kontrastów i rytmów – ukazując złożoność i magię otaczającej nas rzeczywistości…

 

21:00

Odbędzie się happening Ewy Sokołowskiej będący dopełnieniem całości i niespodzianką dla uczestników.

 

22:00

Gość wydarzenia Wojciech Siemak prezes Joint Peripherals - startup "Hub of Talents" opowie o swoich poszukiwaniach związanych z działaniami na pograniczu nauki i technologii.

 

19:00 - 1:00

Na wystawie podczas Nocy Muzeów zostanie zaprezentowany cykl filmów dokumentalnych mówiący o nieograniczonej ilości możliwych "podróży" jakie niesie ze sobą nauka.

 

W trakcie trwania całego wydarzenia będzie można zapoznać się z ofertą edukacyjną Państwowego Ogniska Artystycznego.

 

Ewa Sokołowska w 2013 roku ukonczyła studia na Wydziale Malarstwa na Akademii Sztuk Pieknych w Warszawie. Jej prace sa zapisem relacji człowieka z otoczeniem - jest on podmiotem, punktem wyjscia a zarazem otwarciem. Prace te sa inspirowane takze teoriami naukowymi, filozofia, historia, psychologia. Ukazuja rzeczywistosc w skali mikro i makro. Ewa Sokołowska w swoich projektach posługuje sie róznymi mediami, technikami takimi jak malarstwo, fotografia, wydruki graficzne, obiekty, wizualizacje. Posiada liczne nagrody i wyróznienia, takie m.in. jak Stypendium Ministra NiSW, Stypendium m.st. Warszawy. Jej prace zaistniały m.in. w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie, Centrum Rzezby Polskiej w Oronsku, Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Od 2017 roku pracuje na stanowisku Specjalisty ds. promocji i projektów kulturalnych w Państwowym Ognisku Artystycznym.

Noc Muzeów 2017 "Wymiar"

Ewa Sokołowska i Joint Peripherals