PAŃSTWOWE OGNISKO ARTYSTYCZNE „NOWOLIPKI" © 2019

 

Serdecznie zapraszamy warszawską młodzież w wieku od 13 do 20 lat do udziału w konkursie, inspirowanym Muranowem – dzielnicą wyjątkową na mapie Warszawy. Wzniesiona na gruzach i z gruzów była miejscem niewyobrażalnej tragedii. Jest pomnikiem pamięci, miejscem bogatym w historię, niegdyś pełną folkloru, różnorodności, tradycji i wyznań. Jak wygląda Muranów dziś? Jak żyje się tam jego mieszkańcom? Zachęcamy do spojrzenia na dzisiejszy Muranów i poszukania interesujących tematów, historii i ciekawych miejsc czy do spaceru szlakiem muranowskich murali bądź podążenia śladami przeszłości, szukając pamiątek, wspomnień, ludzi – świadków historii. Od współorganizatorów konkursu otrzymacie niezbędną pomoc i wsparcie.

 

 

Kilka słów o konkursie:

 

Praca filmowa lub fotograficzna może mieć dowolny wyraz artystyczny z zachowaniem jej reportażowego charakteru. Praca nie może naruszać praw innych osób, praw autorskich, praw pokrewnych, dóbr osobistych ani też być nośnikiem treści naruszających dobre obyczaje lub prawo.

 

Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się w Regulaminie, który dostępny jest do pobrania tu  na stronie  lub w sekretariacie POA.

 

Regulamin!

 

Karta uczestnika konkursu!

 

Karta zgłoszenia pracy!

 

 

Nagrody:

Autorzy zwycięskich prac otrzymają cenne nagrody, m.in. aparat fotograficzny, miejsce na zajęciach w pracowni realizacji intermedialnych. Oprócz nagród rzeczowych zwycięskie prace zostaną zamieszczone na stronie internetowej Organizatora.

 

Konkurs organizowany jest przez Państwowe Ognisko Artystyczne przy współpracy z Biurem Edukacji Miasta Stołecznego Warszawy, Centrum Edukacji Artystycznej, w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych „Stacja Muranów”, Kinem Muranów, oraz pod patronatem Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

 

Ważne informacje:

• Termin składania/nadsyłania prac upływa 26 października 2017 roku (decyduje data wpłynięcia pracy).

• Ogłoszenie wyników konkursu i uroczyste wręczenie nagród w konkursie obędzie się 9 listopada 2017 roku o godz. 15:30 w

siedzibie Państwowego Ogniska Artystycznego w Warszawie.

• Praca wraz z formularzem zgłoszeniowym powinna zostać przesłana pocztą elektroniczna na adres:

art_ognisko@poa.waw.pl, lub wysłana pocztą czy dostarczona osobiście do sekretariatu POA ul. Nowolipki 9b, 00-151 Warszawa.

 

 

"Zbliżenie na Muranów" konkurs na reportaż

2017