PAŃSTWOWE OGNISKO ARTYSTYCZNE „NOWOLIPKI" © 2019

 

Serdecznie zapraszamy warszawską młodzież w wieku od 13 do 23 lat do udziału w konkursie, inspirowanym Muranowem - dzielnicą wyjątkową na mapie Warszawy. Wzniesiona na gruzach i z gruzów była miejscem niewyobrażalnej tragedii. Jest pomnikiem pamięci, miejscem bogatym w historię, niegdyś pełną folkloru, różnorodności, tradycji i wyznań. Jak wygląda Muranów dziś? Jak żyje się tam jego mieszkańcom? Zachęcamy do spojrzenia na dzisiejszy Muranów i poszukania interesujących tematów, historii i ciekawych miejsc czy do spaceru szlakiem muranowskich murali bądź podążenia śladami przeszłości, szukając pamiątek, wspomnień, ludzi – świadków historii. Od współorganizatorów konkursu otrzymacie niezbędną pomoc i wsparcie.

 

Kilka słów o konkursie | termin: 23 listopada 2018

 

Praca filmowa lub fotograficzna może mieć dowolny wyraz artystyczny z zachowaniem jej reportażowego charakteru.

 

Konkurs organizowany jest przez Państwowe Ognisko Artystyczne „Nowolipki” pod patronatem Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych „Stacja Muranów” i Kinem Muranów.

 

Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się w Regulaminie, który dostępny jest do pobrania tu  na stronie  lub w sekretariacie POA.

 

 

Regulamin!

 

Karta uczestnika konkursu!

 

Karta zgłoszenia pracy!

 

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych!

 

 

Nagrody:

Autorzy zwycięskich prac otrzymają cenne nagrody, m.in. aparat fotograficzny, miejsce na zajęciach w pracowni realizacji intermedialnych. Oprócz nagród rzeczowych zwycięskie prace zostaną zamieszczone na stronie internetowej Organizatora.

 

 

Ważne informacje:

 

• Termin składania/nadsyłania prac upływa 23 listopada 2018 roku (decyduje data wpłynięcia pracy).

• Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 30 listopada 2018 roku o godzinie 16:00 a uroczyste wręczenie nagród w konkursie 7 grudnia 2018 o godz. 16:00 w siedzibie Państwowego Ogniska Artystycznego „Nowolipki” w Warszawie.

• Praca wraz z formularzem zgłoszeniowym powinna zostać przesłana pocztą elektroniczną na adres: artystycznie@poa.waw.pl, lub dostarczona osobiście do sekretariatu POA ul. Nowolipki 9B.

 

„Zbliżenie na Muranów" | 2 edycja 2018

konkurs fotograficzno-filmowy na reportaż