Wskazówki dla uczestników - Pracownia Malarstwa i Rysunku

Tragedia na świecie i u nas w Polsce pozwoliła spojrzeć na świat z trochę innej perspektywy. Oprócz wydarzeń w Polsce, szczególnie dotknęła mnie sytuacja we Włoszech. Jest to kraj dla mnie bardzo bliski, gdyż wiele podróży odbyłem właśnie tam. Porządkując w wolnym czasie prace odnalazłem takie, które nawiązują do włoskich klimatów, i które teraz przypomniały dobre chwile budzące mój zachwyt nad tym krajem. Pozwalam sobie przesłać jeden z takich obrazów, mając nadzieję że, cierpienie ludzi wkrótce się zakończy i znowu będziemy mogli cieszyć się twórczym potencjałem Włoch.

W ramach zajęć online proponuję uczestnikom mojej Pracowni Rysunku i Malarstwa, aby „popracowali w domu z przedmiotami", tj. zajęli się martwą naturą (rysunek i malarstwo). Proponuję, aby skupili uwagę na kształtowaniu wyobraźni. Jest to szczególny moment, gdyż właśnie teraz mamy sporo czasu. Przy okazji chciałbym przedstawić zdjęcia moich prac olejnych z dziedziny abstrakcji, które powstały w chwilach, gdy cisza, skupienie i samotność stały się impulsem do ich powstania.

Pozdrawiam,

Andrzej Kern

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Więcej o naszej polityce prywatności przeczytaj tutaj