Dorota Wielkosielec-Ciapało | Dyrektor

Od 2020 roku jest Dyrektorem w Państwowym Ognisku Artystycznym „Nowolipki".

Ukończyła studia zootechniczne w WSRP w Siedlcach, a następnie artystyczno-pedagogiczne na Wydziale
Huma­nistycznym w siedleckiej Akademii Podlaskiej – malarstwo w Pracowni prof. Piusa Ciapało. Uprawia rysunek, malarstwo akwarelowe oraz od 1992 roku batik.

Mieszka i pracuje w Warszawie, gdzie od 2001 do 2020 roku w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej (Stare Miasto) organizowała Pracownię Batiku i była koordynatorem wystaw w Galerii Stara Prochownia i Abakus.

Prowadziła warsztaty z batiku w Katedrze Tkaniny Artystycznej na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2001) oraz kursy batiku dla nauczycieli. W latach 2004-2009 prowadziła warsztaty plastyki dla studiujących w Polsce cudzoziemców w ramach Letniej Szkole Języka Polskiego – popularyzując batik.

Więcej o artystce na stronie: www.batik-wielkosielec.eu

Dorota Wielkosielec-Ciapało udziela otwartych konsultacji artystycznych w Ognisku „Nowolipki" we wtorki i środy w godzinach od 13:45 do 16:00 lub w umówionym terminie.

Kontakt e-mail:  d.wielkosielec@nowolipki.edu.pl

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Więcej o naszej polityce prywatności przeczytaj tutaj