Joachim Andrzejkiewicz

Urodzony 29 lutego 1988 roku wokalista, kompozytor, producent muzyczny i autor tekstów. Związany z muzyką od wczesnego dzieciństwa ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu.

Pod pseudonimem artystycznym „Yoachim" zadebiutował wydanym w 2015 roku singlem “Forest” wraz z towarzyszącym mu teledyskiem, rok później zaś utwór Again – oba zapowiadające w pełni autorski album EP Isn’t That Gone (2016), na którym elektroniczny pazur miesza się z noworomantyczną liryką. Minialbum dowodzi, że poruszając się swobodnie w stylistyce electro, synthpopu oraz gatunków do nich przyległych Yoachim jest przede wszystkim niezwykle wrażliwym songwriterem. Materiał został zaprezentowany na żywo podczas festiwalu Enea Spring Break Festival 2016 w Poznaniu, a także na Open’er Festival w Gdyni gdzie spotkał się z bardzo żywiołową reakcją publiczności.

W listopadzie 2016 roku utwór “Forest" został wydany na specjalnej kompilacji wydanej przez Warner Music Poland zatytułowanej „Młoda Polska", która skupiła w sobie najciekawsze polskie zjawiska muzyczne ostatnich lat.

W 2017 roku Yoachim zaprezentował swój nowy singiel “Storm“, który zapowiada pierwszą długogrającą płytę w jego twórczości. Wydaniu towarzyszył teledysk wyróżniony i wielokrotnie nagrodzony na międzynarodowych festiwalach International Music Video Underground 2018, Los Angeles Short Film Festival 2018 czy Berlin Independent Film Award 2018.

Oprócz autorskiego materiału ma na swoim koncie muzykę napisaną do filmów i seriali a także muzyczne kolaboracje z przedstawicielami niemieckiej sceny muzyki klubowej i elektronicznej. Współpracował dotychczas z takimi djami i producentami, jak Olivier Schories, Solee, Rauschchaus, Oovation, Boss Axis czy Mian. W 2012 roku nakładem międzynarodowej wytwórni Parquet Recordings (Berlin) ukazała się składanka remixów jego utworu EHC. Wspólnie z Solee oraz duetem Boss Axis nagrał także utwór Still Here, któremu towarzyszyły remixy takich producentów, jak hiszpański Uner czy australijski Fables. W 2018 roku nakładem wytwórni Mango Alley (Tokyo) wydany został utwór “Open it wide” będący owocem współpracy Yoachima i młodego niemieckiego producenta Oovation. Wydanie zawierało także remixy takich producentów jak Rauschchaus (Niemcy) czy Movement Machina (finlandua).

W Państwowym Ognisku Artystycznym „Nowolipki" prowadzi Zajęcia Wokalne.

Joachim Andrzejkiewicz  j.andrzejkiewicz@nowolipki.edu.pl 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Więcej o naszej polityce prywatności przeczytaj tutaj