Konkurs "Na jagody"

19.09.2022
Konkursy
Konkurs plastyczny zorganizowany z okazji 180. rocznicy urodzin Marii Konopnickiej

W tym roku przypada 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej.

„Rota”, „Nasza szkapa”, „Poranek”, „Na jagody”, „Stefek Burczymucha”, „O Janku wędrowniczku”, „O krasnoludkach i sierotce Marysi”,  „Muchy samochwały” to tylko niektóre z licznych utworów polskiej poetki i nowelistki, tłumaczki i krytyczki literackiej epoki pozytywizmu. Tworzyła dla wszystkich: dla dorosłych, dla młodzieży i dla dzieci.

Jak zilustrowalibyście jej baśnie, wiersze lub inne utwory? Zachęcamy do powrotu do twórczości Marii Konopnickiej i wyobrażenia sobie najpiękniejszej ilustracji, która mogłaby towarzyszyć jej publikacjom!

Konkurs jest zorganizowany przez Państwowe Ognisko Artystyczne „Nowolipki” i pod patronatem Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie. Skierowany jest do uczniów warszawskich szkół i placówek edukacji pozaszkolnej w wieku od 6 do 20 lat.

Na prace czekamy do 18 listopada 2022 r. do godz. 18:00.

UWAGA!
Bardzo prosimy o dokładne zapoznanie się z regulaminem konkursu.
Prosimy pamiętać o załączeniu podpisanej klauzuli o przetwarzaniu danych osobowych.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Więcej o naszej polityce prywatności przeczytaj tutaj