Marek Ejsmond-Ślusarczyk

Studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom zrealizował w pracowni malarstwa sztalugowego u prof. Wiesława Szamborskiego, zdobywając wyróżnienie rektorskie. Absolwent Studium Pedagogicznego warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, a od 2009 roku nauczyciel mianowany i nauczyciel akademicki Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. W 2014 roku obronił doktorat na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Marek Ejsmod-Ślusarczyk od 2003 roku jest nauczycielem malartstwa i rysunku w Państwowym Ognisku Artystycznym „Nowolipki” . Przygotowuje utalentowaną młodzież do egzaminów na wyższe uczelnie artystyczne. Organizował w ramach Ogniska plenery - dwukrotnie nad Wigrami, raz w Mamuciej Dolinie oraz w Kazimierzu Dolnym. Autor atrakcyjnych scenariuszy warsztatów podczas corocznych Pikników Naukowych.

Często jest zapraszany do ogólnopolskich i międzynarodowych przeglądów, m.in.: na XX Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego, na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie (2004) zdobył Nagrodę Wojewody Zachodniopomorskiego a na II Warszawskim Festiwalu Sztuk Pięknych (2006) uzyskał 3 nagrodę.  W 2006 roku uczestniczył w wydarzeniach: „Warszawa w Sofii”,  „Warszawa w Berlinie. Współczesne malarstwo polskie”, w IV Międzynarodowym Biennale Sztuki w Kostaryce oraz „Nowych Tendencjach w Malarstwie Polskim” – Galeria Miejska BWA w Bydgoszczy. W 2007 roku jego prace można było zobaczyć na Biennale Malarstwa „Bielska Jesień” w tamtejszym BWA oraz na I Międzynarodowym Biennale Obrazu „Quadro-art 2007” w Łodzi.

W 2007 roku otrzymał nagrodę doroczną kwartalnika „Exit – nowa sztuka w Polsce” oraz był stypendystą Funduszu Promocji Twórczości Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2009 roku został odznaczony odznaką honorową  „Zasłużony dla kultury polskiej”. Edukacją artystyczną zajmuje się od 1997 roku.

Zajęcia odbywają się w poniedziałek i środę.

Marek Ejsmond-Ślusarczyk  MEjsmond@eduwarszawa.pl

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Więcej o naszej polityce prywatności przeczytaj tutaj