Ukończyła Akademię Muzyczną im. Stanislawa Moniuszki w Gdańsku w klasie wiolonczeli prof. Krzysztofa Sperskiego i dr Błażeja Golińskiego oraz w klasie kameralistyki prof. Anny Prabuckiej-Firlej i dr Roberta Kwiatkowskiego.

Laureatka ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wiolonczelowych i kameralnych. Stypendystka Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Koncertowała m. in. w Studio Polskiego Radia S1 im. W. Lutosławskiego, UMFC w Warszawie, w Sali Balowej Zamku w Łańcucie, w Starej Prochowni w Warszawie oraz w Dworku Sierakowskich w Sopocie. W 2011 roku wraz z dr Andrzejem Kacprzakiem (skrzypce) oraz Karolem Sienkiewiczem (altówka) dokonała nagrania Tria Smyczkowego Romana Maciejewskiego.

Współpracowała m. in. z Filharmonią Narodową, Polską Filharmonią Bałtycką, Elbląską Orkiestrą Kameralną, Polską Filharmonią Kameralną Sopot, Orkiestrą Kameralną Progress oraz Orkiestrą Kameralną Hanseatica.

Od 2014 roku pracuje na stanowisku muzyk tutti–wiolonczelistka w Elbląskiej Orkiestrze Kameralnej a od 2019 roku rozwija działalność pedagogiczną jako nauczyciel wiolonczeli.

W Państwowym Ognisku Artystycznym „Nowolipki" od 2021 roku prowadzi zajęcia w pracowni Wiolonczeli.

Zajęcia odbywają się w e wtorek i piątek.

Maria Sienkiewicz Maria.Sienkiewicz@eduwarszawa.pl

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Więcej o naszej polityce prywatności przeczytaj tutaj