Wskazówki dla uczestników - Pracownia Malarstwa i Rysunku

Dzień dobry,

W związku z zamknięciem stacjonarnego trybu nauczania i przejściu na online przesyłam propozycję tematu do pracy w domu. Proponuję podjęcie tematu pod tytułem PROSTEST – ZGROMADZENIE LUDZKIE. 

Zadanie na początek w formie szkiców rysunkowych, następnie dla podniesienia ekspresji wypowiedzi dodanie kolorystyki i na koniec praca lub cykl prac na dużym formacie B1 (100 x 70 cm).

Technika efektu końcowego malarska – akryl, gwasz, akwarela, olej lub technika mieszana.

W zadaniu nie chodzi o konkretny protest, tu zostawiam pełna dowolność. Mogą to być aktualne sytuacje, ale też i historyczne. Głównym tematem dla zadania jest ekspresja wypowiedzi, anatomia ciała, studium psychologiczne, portrety i obserwacja mowy ciała uczestników zajścia. W mediach jest mnóstwo materiałów dokumentujących takie wydarzenia. Może być to kompozycja dynamiczna lub statyczna – do wybory. Można zbudować surrealistyczną sytuację, jak i realistyczną - wierną historycznie. Surrealistyczna to np., gdy na jednym zgromadzeniu są transparenty sobie przeczące, a ludzie razem protestują. Można wykorzystać dorobek historyczny malarstwa i nawiązywać do rozmaitych stylów XX-wiecznych – ekspresjonizm, fowizm, surrealizm, komiks, manga itd. 

Uważam, że taka praca wraz z całym procesem dochodzenia (szkicami) do efektu końcowego stanowi znakomity materiał do np. teczki na studia. Jest pretekstem do pokazania swoich umiejętności artystycznych – kompozycja, wrażliwość na kolor, umiejętność obserwacji i budowania dzieła plastycznego itp. Zapraszam Państwa do podjęcia tego tematu i konsultacji ze mną swoich dokonać drogą mailową - m.ejsmond@nowolipki.edu.pl  

Pozdrawiam,

Marek Ejsmond-Ślusarczyk

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Więcej o naszej polityce prywatności przeczytaj tutaj