Urszula Napiórkowska

Urszula Napiórkowska jest absolwentką wydziału wokalno - aktorskiego o specjalności śpiew solowy w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego w klasie pana profesora Eugeniusza Sąsiadka i pani profesor Danuty Paziukówny Wrocławiu.

Solistka Opery Wrocławskiej i Grosse Oper Polen. Występowała solistycznie w kraju i za granicą w wielu pozycjach światowego repertuaru m. in. Nabucco, Aida, Czarodziejski Flet, Trubadur, Carmen; w galach operowych i operetkowych. Doskonaliła swoje umiejętności na lekcjach mistrzowskich z Viktorią de los Angeles, w Polsce u maestry Jolanty Żmurko i profesora Jerzego Artysza. Występowała wielokrotnie solistycznie na scenach w krajach Europy zachodniej m. in. ICC Internacional Congress Centrum, Berliner Philharmoniker/ sala Karajana, Munchner Philharmoniker, wielu innych… otrzymując pozytywne recenzje prasy.

Od wielu lat jest nauczycielem i skutecznym trenerem wokalnym w przygotowaniu do egzaminów na studia artystyczne o profilu wokalno-aktorskim. Jest współtwórczynią muzycznych spektakli w wykonaniu warszawskiej młodzieży. Współpracuje z aktorami scen warszawskich jako konsultant wokalny w zakresie musicalu i piosenki aktorskiej. Specjalizuje się w rehabilitacji i ustawieniach głosu na poziomie impostacji, wymowy i artykulacji zgodnie z fizjologią i budową aparatu wokalnego. Zajmuje się redukcją napięć w aparacie głosowym.

W Państwowym Ognisku Artystycznym „Nowolipki" od 2021 roku prowadzi zajęcia w pracowni: Piosenka z mikrofonem. W pracy towarzyszy Jej muzyk akompaniator Adam Rossa.

Zajęcia odbywają się we wtorek i czwartek.

Urszula Napiórkowska UNapiorkowska@eduwarszawa.pl

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Więcej o naszej polityce prywatności przeczytaj tutaj