Agnieszka Piechowska - Zabawa

03.03.2022
Wystawy
3.03.-1.04.2022

UWAGA! Informacje związane z COVID-19 poniżej na dole tekstu*

Serdecznie zapraszamy na wystawę malarstwa Agnieszki Piechowskiej pt. "Zabawa". Wystawę obejrzeć można
w galerii na parterze i na piętrze w dniach od 3 marca do 1 kwietnia 2022 r.

O wystawie

Malarska „Zabawa" Agnieszki Piechowskiej jest piękną opowieścią o wewnętrznych podróżach artystki w głąb świata ekspresji, koloru, światła. Można w tych pracach odnaleźć „echa" egzotycznych podróży: „niepołączalne" kolory strojów tanzańskich kobiet, pastelowość zanzibarskich pejzaży, bujność brazylijskich odcieni zieleni, powidoki śnieżnej zamieci czy rytmicznych fal malujących na piasku niepowtarzalne wzory. Są tu także chwile wyciszenia i refleksji – jak te z cyklu „Medytacje", czy te z cyklu „Lockdown".

Te piękne, ekspresyjne prace charakteryzuje niezwykła autentyczność: dziecięca radość tworzenia, zabawa mediami, techniką i kolorem łączy się tu z dojrzałą wrażliwością i wiedzą o sztuce. Spontaniczność artystki udziela się odbiorcy, który śmiało odkrywa w jej pracach własne znaczenia.

O autorce

Agnieszka Piechowska urodziła się w 1962 roku. Studiowała Historię Sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Sztuka stała się jej pasją, realizowaną w licznych podróżach po Chinach Tajlandii, Hawajach, Brazylii, Zanzibarze, Tanzanii, Indonezji Egipcie, Maroko, oczywiście Europie i USA.  Te miejsca, z właściwą dla siebie kolorystyką, światłem i przestrzenią, uświadomiły jej, że „myśli kolorem".

„Realistyczna róża nigdy mnie nie kręciła, ale kolor róży, żeby go uzyskać, żeby oddać istotę róży, to mnie zawsze napędzało" – mówi Piechowska.

Swojej wystawie nadała tytuł „Zabawa", bo to nieodłączny element jej procesu twórczego: poddawanie się intuicjom i zachciankom, eksperymentowanie z tworzywem, nieustanne „co by było, gdyby...?". Jeden rzut oka na jej prace wystarczy jednak, by dostrzec dojrzałość myśli i świadomość formy, które nadają tej urokliwej „Zabawie" wysoki ciężar gatunkowy.

_______

* Wytyczne COVID-19! W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną związaną z koronawirusem wymagane jest noszenie maseczek ochronnych i dezynfekcja dłoni wewnątrz budynku. W sali wystawowej mogą przebywać
w jednym czasie maksymalnie 4 osoby. Prosimy o zachowywanie bezpiecznej odległości 1,5 m od innych oglądających. 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Więcej o naszej polityce prywatności przeczytaj tutaj