Barbara Falender - Playground

09.04.2021
Wystawy
Wystawa tymczasowo wstrzymana. Wkrótce poinformujemy o aktualnym terminie otwarcia.

W związku z sytuacją epidemiologiczną oraz z zaleceniem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o zawieszeniu działalności instytucji kultury mamy obowiązek przeniesienia terminu otwarcia wystawy ceramiki i szkła Barbary Falender "Playground" planowanego na 9.04.2021 r.

Wkrótce poinformujemy o aktualnym terminie otwarcia.


„Można konstatować, że ostatnie dzieła artysty to jego summa, w której zawiera się przesłanie. Z latami utajone istnienie własnego wnętrza staje się dla twórcy axis mundi. Rozpamiętuje, deliberuje, analizuje – o, teraz dopiero siebie rozumie. Poznanie dobywa się z głębi na rożne sposoby i miary jako kolejna forma z zaklętą w niej istotą rzeczy. Chociaż w naszych czasach proces twórczy jest na widoku publicznym i artyści zwierzają się mediom, to wcale nie dowiadujemy się znacząco więcej."

Fragment tekstu do wystawy autorstwa Marzenny Guzowskiej.


Na plakacie Playground Barbary Falender - szamot szkliwiony, bazalt, piach 2014.
Opracowanie graficzne: Katarzyna A. Jarnuszkiewicz. Autor fotografii Krzysztof Wojciewski. 

Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie Autorów ZAIKS.

* Wytyczne COVID-19! W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wymagane jest noszenie maseczek ochronnych i dezynfekcja dłoni wewnątrz budynku. Od 1.02.2021 obowiązuje limit 1 os./15 m2. W dwóch salach wystawowych może przebywać w jednym czasie maksymalnie 5 osób. Prosimy o zachowywanie bezpiecznej odległości 1,5 m od innych oglądających.