Bernadetta Stępień - Historie z kolorem - Noc Muzeów 2022

12.05.2022
Wystawy
12.05.-3.09.2022

Serdecznie zapraszamy na wystawę pasteli Bernadetty Stępień. Prace oglądać można w galerii na piętrze w dniach od 12.05.-3.09.2022.

Wernisaż wystawy odbędzie się 12.05. o godzinie 18:00 w galerii na piętrze.

Wystawę obejrzeć będzie można także w ramach Nocy Muzeów - 14.05.2022 od godziny 18:00 do 23:00.

______

O autorce:

Bernadetta Stępień - urodziła się w Krakowie. Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych oraz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 1987 r. obroniła dyplom na Wydziale Architektury Wnętrz. Na swoim koncie ma ponad 40 wystaw indywidualnych i uczestnictwo w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.

Na III Międzynarodowym Biennale Pasteli w Nowym Sączu w 2006 r. otrzymała nagrodę im. Jerzego Madeyskiego. Jest członkiem Stowarzyszenia Pastelistów Polskich, Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Umeleckiej Besedy Slovenskey.

Tworzy obrazy olejne, akwarele i pastele Jej ogromną pasją są pastele. Od 2019 roku pełni funkcje Prezesa Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. W 2013 była komisarzem Pleneru Malarstwa Pastelowego w Nowym Sączu. To jeden z elementów Festiwalu Pasteli w ramach Międzynarodowego Biennale Pasteli . 

O wystawie:

Głównym tematem wystawy jest zachwyt i radość z małych, pozornie prostych rzeczy. To takie historie, które przypominają fotografie z dzieciństwa, które pozostają w pamięci, nie na kliszy. To moje kawałki świata, pełne koloru i światła. To celebrowane fragmenty architektury, przyrody, to obecność zwierząt i przyjemność przebywania z nimi. Lubię kolor, to widać w każdym detalu obrazu, ma go w tytule prawie każda praca, tym zachwytem chcę się podzielić z widzem.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Więcej o naszej polityce prywatności przeczytaj tutaj