Daria Kucharczyk | Impresje

19.12.2019
Wystawy
19.12.2019 – 7.02.2020

Zapraszamy na wernisaż wystawy „Impresje" Darii Kucharczyk, który odbędzie się 19 grudnia o godz. 18:00. Prace można będzie oglądać do 7 lutego 2020.

„Jak słońce świecąc patrzy na wszystkie rzeczy, tak chwała Pana napełnia Jego dzieło.” Księga Syracha 42:16

Motywem od samego początku przewijającym się przez moją twórczość jest światło i jego zmienność; sposób w jaki współdziała z otaczającą naturą, nadając każdej porze dnia i roku wyjątkowy charakter.

Lubię reinterpretować własne fotografie, uwydatniając w nich wrażenia i motywy, które w pierwszej chwili przyciągnęły mój wzrok; przenosić na płótno wspomnienia uwiecznione tylko w pamięci. Ale przede wszystkim latem z samego rana, gdy natura dopiero budzi się do życia, wyjść w plener z pudełkiem pasteli czy farb olejnych. Tylko w naturze cienie drzew emanują głębokim fioletem, pień brzozy okazuje się wcale nie być biały, a w trawie i na kartkach szkicownika igrają ruchliwe plamki światła. Kontakt z przyrodą daje niepowtarzalną okazję, by odejść od utartych, wyuczonych schematów na korzyść tej jednej niepowtarzalnej chwili i zauważyć więcej.

Zestaw prac prezentowanych na wystawie to podsumowanie wszystkich tych poszukiwań, skoncentrowanych na uchwyceniu piękna niemal nietkniętej ręką człowieka przyrody i indywidualnego wrażenia, jakie ona na każdym z nas wywiera. Przemyślany przez Boga do perfekcji cykl roku, z całą swoją różnorodnością jest dla mnie niewyczerpalnym źródłem inspiracji.

Działalność artystyczna towarzyszy mi już od wielu lat, ale to malarstwo okazało się największą pasją, którą zdecydowałam się dalej rozwijać. Trzy lata temu rozpoczęłam naukę w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie. Chodzę również na zajęcia do Państwowego Ogniska Artystycznego „Nowolipki”.  Te miejsca, ich atmosfera, poznani ludzie i zdobyte doświadczenia otworzyły przede mną nieznane do tej pory możliwości, a sama lepiej poznałam ogromną dawkę nowych środków i technik, którymi mogę wyrazić to co czuję i widzę.

Daria Kucharczyk

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Więcej o naszej polityce prywatności przeczytaj tutaj