W ramach Nocy Muzeów - 15 maja 2021 r. zapraszamy online o godz. 20:00 na otwarcie wystawy malarstwa Olgi Wolniak („Wieczór z Artystą") i na koncert rozmaitych rytmów irańskich, kurdyjskich i mistycznych w wykonaniu Arada Emamgholi wraz pokazami tańca perskiego oraz współczesnego Apsary Afsanesara.
Online
Wydarzenie odbędzie się online jako spotkanie w aplikacji Microsoft Teams. Link do spotkania:
Dołącz na swoim komputerze lub w aplikacji mobilnej
Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania
Stacjonarnie
Wystawa Olgi Wolniak będzie czynna stacjonarnie podczas Nocy Muzeów „na żywo" od godziny 20:00 do 00:00. Po otwarciu online od godziny 21:30 do godz. 22:30 Artystka będzie obecna na ekspozycji. Prace będzie można zobaczyć do 10 sierpnia 2021.Obrazy Olgi Wolniak inspirowane są tkaninami z różnych, często odległych stron świata. Malarskim gestem przywołują ich barwę, strukturę i skomplikowaną, pełną ukrytych znaczeń ornamentykę. Z ekspresją koloru i faktury, witalnością i energią - niczym fatamorgana pojawiają się w naszym świecie.
Olga Wolniak
Olga Wolniak urodziła się w 1957 roku w Rangunie w Birmie. W latach 1975-1980 studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z malarstwa uzyskała w pracowni prof. T. Dominika oraz dyplom z Malarstwa w Architekturze (obecnie Sztuka w Przestrzeni Publicznej) u prof. J. Karczewskiego. Jest aktywna twórczo, prezentowała swoje malarstwo na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju oraz za granicą. Prace artystki znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, Galerii Zachęta w Warszawie, w kolekcji Zamku Królewskiego w Warszawie, w Kolekcji Fundacji Sztuki Polskiej ING, w Muzeum Ilany Goor w Jaffie, a także w zbiorach prywatnych. Artystka tworzy malowidła ścienne, murale dla pracowni architektonicznych Bogusławscy i Partnerzy, JEMS Architekci oraz dla architekta A. Wyszyńskiego. W latach 1995-2004 aktywnie działała na warszawskiej Pradze, organizując „Otwarte Pracownie”. Od 2012 roku uczestniczy w życiu artystycznym warszawskiego Żoliborza w ramach Święta Żoliborza i Żolifestu. Od 2013 roku jest zaangażowana w projekt sztuki w przestrzeni publicznej „Żoliborz Artystyczny", który w 2018 roku zdobył Nagrodę Brukalskich. Laureatka Nagrody Sztuki im. Marii Anto i Elsy von Freytag-Loringhoven w roku 2020.
Arad Emamgholi
Arad Emamgholi urodził się w 1983 roku w Sanandadż w irańskim Kurdystanie. Zaczął grać na dafie w wieku 5 lat. W 1992 roku rozpoczął działalność muzyczną. Uczestniczył w wielu festiwalach muzycznych i zdobył czterokrotnie nagrody na festiwalach w stanie Kurdystan i na terenie Iranu. Zagrał wiele koncertów z różnymi zespołami w Iranie i za granicą. Współpracował z uznanymi kompozytorami takimi jak Ostad Ahmad Pejman, Farborz Lachini, Naser Razzazi i pracował także ze znanymi śpiewakami, takimi jak Ostad Seddiq Tarif, Hurvash Khalili, Ghasem Rafati. Nagrał również własna płytę „Shure Daf”. Koncertował w Danii, Turcji, Szwecji, Libanie i wielu innych krajach. Obecnie mieszka w Teheranie i jest nauczycielem gry na dafie, prowadzi warsztaty muzyczne i angażujArad Emamgholi urodził się w 1983 roku w Sanandadż w irańskim Kurdystanie. Zaczął grać na dafie w wieku 5 lat. W 1992 roku rozpoczął działalność muzyczną. Uczestniczył w wielu festiwalach muzycznych i zdobył czterokrotnie nagrody na festiwalach w stanie Kurdystan i na terenie Iranu. Zagrał wiele koncertów z różnymi zespołami w Iranie i za granicą. Współpracował z uznanymi kompozytorami takimi jak Ostad Ahmad Pejman, Farborz Lachini, Naser Razzazi i pracował także ze znanymi śpiewakami, takimi jak Ostad Seddiq Tarif, Hurvash Khalili, Ghasem Rafati. Nagrał również własna płytę „Shure Daf”. Koncertował w Danii, Turcji, Szwecji, Libanie i wielu innych krajach. Obecnie mieszka w Teheranie i jest nauczycielem gry na dafie, prowadzi warsztaty muzyczne i angażuje się w różne projekty muzyczne.
* Wytyczne COVID-19! W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wymagane jest noszenie maseczek ochronnych i dezynfekcja dłoni wewnątrz budynku. Od 4.05.2021 obowiązuje limit 1 os./15 m2. Na sali wystawowej mogą przebywać w jednym czasie maksymalnie 3 osoby. Prosimy o zachowywanie bezpiecznej odległości 1,5 m od innych oglądających.
Godziny otwarcia:
Noc Muzeów - 15.05.2021: 20:00-24:00
Muranowska Majówka: 15-16.05.2021: 12:00-19:00
Wystawa potrwa do 10.08.2021
poniedziałek, środa, piątek: 9:00-16:00
wtorek, czwartek: 9:00-18:00
Adres: Galeria Nowolipki, ul. Nowolipki 9b, 00-151 Warszawa