Olga Wolniak - Wieczór z Artystą

15.05.2021
Wieczór z artystą

W ramach Nocy Muzeów - 15 maja 2021 r. zapraszamy online o godz. 20:00 na otwarcie wystawy malarstwa Olgi Wolniak („Wieczór z Artystą") i na koncert rozmaitych rytmów irańskich, kurdyjskich i mistycznych w wykonaniu Arada Emamgholi wraz  pokazami tańca perskiego oraz współczesnego Apsary Afsanesara.

Online

Wydarzenie odbędzie się online  jako spotkanie w aplikacji Microsoft Teams. Link do spotkania:

Dołącz na swoim komputerze lub w aplikacji mobilnej
Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania

Stacjonarnie

Wystawa Olgi Wolniak będzie czynna stacjonarnie podczas Nocy Muzeów „na żywo" od godziny 20:00 do 00:00. Po otwarciu online od godziny 21:30 do godz. 22:30 Artystka będzie obecna na ekspozycji. Prace będzie można zobaczyć do 10 sierpnia 2021. 

Obrazy Olgi Wolniak inspirowane są tkaninami z różnych, często odległych stron świata. Malarskim gestem przywołują ich barwę, strukturę i skomplikowaną, pełną ukrytych znaczeń ornamentykę. Z ekspresją koloru i faktury, witalnością i energią - niczym fatamorgana pojawiają się w naszym świecie.

Olga Wolniak

Olga Wolniak urodziła się w 1957 roku w Rangunie w Birmie. W latach 1975-1980 studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z malarstwa uzyskała w pracowni prof. T. Dominika oraz dyplom z Malarstwa w Architekturze (obecnie Sztuka w Przestrzeni Publicznej) u prof. J. Karczewskiego. Jest aktywna twórczo, prezentowała swoje malarstwo na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju oraz za granicą. Prace artystki znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, Galerii Zachęta w Warszawie, w kolekcji Zamku Królewskiego w Warszawie, w Kolekcji Fundacji Sztuki Polskiej ING, w Muzeum Ilany Goor w Jaffie, a także w zbiorach prywatnych. Artystka tworzy malowidła ścienne, murale dla pracowni architektonicznych Bogusławscy i Partnerzy, JEMS Architekci oraz dla architekta A. Wyszyńskiego. W latach 1995-2004 aktywnie działała na warszawskiej Pradze, organizując „Otwarte Pracownie”. Od 2012 roku uczestniczy w życiu artystycznym warszawskiego Żoliborza w ramach Święta Żoliborza i Żolifestu. Od 2013 roku jest zaangażowana w projekt sztuki w przestrzeni publicznej „Żoliborz Artystyczny", który w 2018 roku zdobył Nagrodę Brukalskich. Laureatka Nagrody Sztuki im. Marii Anto i Elsy von Freytag-Loringhoven w roku 2020. 

Olga Wolniak na tle obrazu.

Arad Emamgholi 

Arad Emamgholi urodził się w 1983 roku w Sanandadż w irańskim Kurdystanie. Zaczął grać na dafie w wieku 5 lat. W 1992 roku rozpoczął działalność muzyczną. Uczestniczył w wielu festiwalach muzycznych i zdobył czterokrotnie nagrody na festiwalach w stanie Kurdystan i na terenie Iranu. Zagrał wiele koncertów z różnymi zespołami w Iranie i za granicą. Współpracował z uznanymi kompozytorami takimi jak Ostad Ahmad Pejman, Farborz Lachini, Naser Razzazi i pracował także ze znanymi śpiewakami, takimi jak Ostad Seddiq Tarif, Hurvash Khalili, Ghasem Rafati. Nagrał również własna płytę „Shure Daf”. Koncertował w Danii, Turcji, Szwecji, Libanie i wielu innych krajach. Obecnie mieszka w Teheranie i jest nauczycielem gry na dafie, prowadzi warsztaty muzyczne i angażujArad Emamgholi urodził się w 1983 roku w Sanandadż w irańskim Kurdystanie. Zaczął grać na dafie w wieku 5 lat. W 1992 roku rozpoczął działalność muzyczną. Uczestniczył w wielu festiwalach muzycznych i zdobył czterokrotnie nagrody na festiwalach w stanie Kurdystan i na terenie Iranu. Zagrał wiele koncertów z różnymi zespołami w Iranie i za granicą. Współpracował z uznanymi kompozytorami takimi jak Ostad Ahmad Pejman, Farborz Lachini, Naser Razzazi i pracował także ze znanymi śpiewakami, takimi jak Ostad Seddiq Tarif, Hurvash Khalili, Ghasem Rafati. Nagrał również własna płytę „Shure Daf”. Koncertował w Danii, Turcji, Szwecji, Libanie i wielu innych krajach. Obecnie mieszka w Teheranie i jest nauczycielem gry na dafie, prowadzi warsztaty muzyczne i angażuje się w różne projekty muzyczne.

Arad Emamgholi podczas występu.

* Wytyczne COVID-19! W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wymagane jest noszenie maseczek ochronnych i dezynfekcja dłoni wewnątrz budynku. Od 4.05.2021 obowiązuje limit 1 os./15 m2. Na sali wystawowej mogą przebywać w jednym czasie maksymalnie 3 osoby. Prosimy o zachowywanie bezpiecznej odległości 1,5 m od innych oglądających.

Godziny otwarcia:
Noc Muzeów - 15.05.2021: 20:00-24:00
Muranowska Majówka: 15-16.05.2021: 12:00-19:00
Wystawa potrwa do 10.08.2021
poniedziałek, środa, piątek: 9:00-16:00
wtorek, czwartek: 9:00-18:00
Adres: Galeria Nowolipki, ul. Nowolipki 9b, 00-151 Warszawa

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Więcej o naszej polityce prywatności przeczytaj tutaj