Gabriela Prokop - Przejście

13.10.2022
Wystawy
13.10-19.11.2022

Serdecznie zapraszamy na wystawę batiku Gabrieli Prokop. Wystawę obejrzeć można w galerii na parterze w dniach 13.10-19.11.2022 r.
Wernisaż wystawy odbędzie się 21.10.2022 r. o godzinie 18:30.

______

O autorce:

Nazywam się Gabriela Prokop. Urodziłam się w 1996 roku w Warszawie.
Przed rozpoczęciem studiów uczyłam się malować pod opieką Gabrieli Miłowskiej-Moląg i Michała Moląga. Dzięki Dorocie Wielkosielec poznałam tajniki techniki batiku. W 2021 roku obroniłam dyplom na Wydziale Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni profesora Stanisława Baja. W czasie studiów uczestniczyłam w wymianie międzyuczelnianej "MOST" we Wrocławiu.

Moją ulubioną techniką jest batik. Od dziewięciu lat tworzę obrazy malowane gorącym woskiem na tkaninie. W przyszłości chciałabym prowadzić własną Pracownię Batiku, aby dzielić się wiedzą i radością związaną z tworzeniem w tej niezwykłej technice.

Na co dzień projektuję ilustracje, maluję obrazy i prowadzę warsztaty artystyczne w Sztukarnii.
W swoich pracach czerpię inspirację z otaczających mnie wydarzeń, piękna i marzeń.

Poza szeroko pojętą działalnością artystyczną interesują mnie Ludzie i Miejsca. Rozmowy, spotkania, spacery, wędrówki.

O wystawie:

Prezentowana wystawa składa się z obrazów zebranych pod wspólnym tytułem "Przejście", nawiązującym do okresu ich powstawania, kryzysu związanego z wchodzeniem w dorosłe życie i próbami odnalezienia własnej drogi. Zawsze miałam trudności związane z opisywaniem własnych obrazów...ponieważ same obrazy są formą wypowiedzi.

Zapraszam do oglądania wystawy i przeżycia własnej podróży interpretacyjnej.

Autorka

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Więcej o naszej polityce prywatności przeczytaj tutaj