Grupa Nowolipie - Współtworzenie

01.09.2021
Wystawy
1.09-2.10.2021

Zapraszamy na wystawę rysunków i rzeźb Grupy Nowolipie, która potrwa od 1 września do 2 października 2021.

Adres: Galeria Nowolipki, ul. Nowolipki 9b, 00-151 Warszawa

Godziny otwarcia: poniedziałek - piątek: 14:00-19:00
Sobota: 10:00-13:00

Początki Grupy Nowolipie sięgają roku 1994, kiedy Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego zorganizowało przy POA zajęcia manualne, podczas których chorzy mogli dzięki lepieniu w glinie ćwiczyć ręce, znajdując przy okazji psychiczną odskocznię od problemów codzienności. Prowadzącym zajęcia został młody absolwent ASP – Paweł Althamer. Minęło trochę czasu i okazało się, że to, co powstaje, to już nie są miseczki czy aniołki. Nasz Paweł stał się znanym rzeźbiarzem, spotkania stały się okazją do rozmów o sztuce (o sztuce życia także), nasze lepienie zmieniło się w tworzenie. Podobnie jak my stworzyliśmy pewną wspólnotę, także nasze prace zaczęły być wspólnym dziełem. Paweł z premedytacją wprowadzał w życie swoją teorię, że „każdy jest twórcą, tylko niektórym trzeba pomóc to odkryć”. Od 2005 roku, kiedy zaistnieliśmy jako Grupa Nowolipie, dołączało do nas na krócej lub dłużej wielu młodych (i nie tylko) artystów, wolontariuszy czy po prostu przyjaciół. Dołączyła też malarka Joanna Świerczyńska, współprowadząca z Pawłem zajęcia. Poszerzyła się paleta naszych działań. Obecnie to także malarstwo, rysunek, performance. Niezmienna pozostaje formuła – każda praca jest efektem wspólnego działania. Coraz częściej też wychodzimy z naszymi działaniami poza budynek Państwowego Ogniska Artystycznego.

----------

* Wytyczne COVID-19! W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wymagane jest noszenie maseczek ochronnych i dezynfekcja dłoni wewnątrz budynku. W sali wystawowej mogą przebywać w jednym czasie maksymalnie 4 osoby. Prosimy o zachowywanie bezpiecznej odległości 1,5 m od innych oglądających. 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Więcej o naszej polityce prywatności przeczytaj tutaj