Jasiek Balcerzak

07.09.2023
Ogłoszenia
Już od października!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że już w październiku powraca do Państwowego Ogniska Artystycznego "Nowolipki" - Jasiek Balcerzak!

Jest on znany ze swojego unikalnego stylu i talentu do przekazywania wiedzy. Na "Nowolipkach" poprowadzi pracownię rysunku i malarstwa a to niewątpliwie wyjątkowa okazja, aby rozwijać swoje umiejętności pod okiem jednego z najlepszych i bardzo rozpoznawalnych malarzy młodego pokolenia! 

Więc jeśli ktoś jeszcze się zastanawiał, czy warto uczyć się na "Nowolipkach", to chyba już nie ma żadnych złudzeń. U nas zawsze warto, bo uczą najlepsi, dlatego I TY BĘDZIESZ ARTYSTĄ!

Krótkie info o naszym nauczycielu poniżej:

Urodzony w Warszawie w 1976 roku, Jasiek Balcerzak to postać wszechstronna, której pasja do sztuki rozkwitała od najmłodszych lat. Jest absolwentem Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz cenionym artystą plastykiem, utalentowanym pedagogiem i badaczem koloru.

Jego artystyczna podróż rozpoczęła się na uczelni, gdzie zdobywał wiedzę i umiejętności, które później przelał na płótno. Jasiek Balcerzak to nie tylko twórca, to również nauczyciel, który od wielu lat dzieli się swoją pasją z innymi. Prowadzi zajęcia dla kandydatów na uczelnie artystyczne, jako pedagog naucza również w szkołach średnich, gdzie wykłada Visual Arts. Pracuje jako wykładowca w szkołach Montessori, gdzie stawia na kreatywność i swobodę wyrażania siebie. Podejście to pozwala młodzieży rozwijać swoje artystyczne talenty w sposób naturalny i nieograniczony.

Na Politechnice Warszawskiej, na stanowisku adiunkta, prowadzi zajęcia z malarstwa w Pracowni Rysunku, Malarstwa i Rzeźby w Zakładzie Dziedzictwa Architektury i Sztuki. Jego praca naukowa koncentruje się na kolorze w architekturze i jej otoczeniu, co owocuje publikacjami, których jest autorem. 

Jako artysta malarz Jasiek Balcerzak wyróżnia się na polskiej i międzynarodowej scenie sztuki. Jego prace znalazły się na kilkudziesięciu wystawach zbiorowych oraz na ponad 20 wystawach indywidualnych w kraju i za granicą. Jego twórczość to nieustająca podróż przez świat kolorów, form i emocji, która pozostawia widza z własnymi przemyśleniami.

Jasiek Balcerzak łączy w sobie miłość do sztuki, pasję do nauczania i chęć eksploracji wiedzy. Jego historia to inspiracja dla wszystkich, którzy dążą do harmonii między twórczością a edukacją, między badaniem a wyrażaniem siebie poprzez sztukę.

Do Państwowego Ogniska Artystycznego powraca po kilku latach nieobecności. Prowadzić będzie z powodzeniem zajęcia z rysunku i malarstwa we wtorki i środy.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Więcej o naszej polityce prywatności przeczytaj tutaj