Katarzyna Markiewicz - Ptaki

22.03.2023
Wystawy
22.03-22.04.2023

Serdecznie zapraszamy na wystawę tkaniny Katarzyny Markiewicz. Wystawę obejrzeć można w galerii na parterze w dniach 22.03-22.04.2023 r.

O autorce:

Katarzyna Markiewicz studiowała malarstwo w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom uzyskała w 1983 roku u prof. Jana Tarasina i u prof. Romana Artymowskiego. Zajmuje się przede wszystkim tkaniną artystyczną i haftem. Na jej pracach pojawiają się motywy takie jak owady, ptaki, myszy, jelenie, drzewa, tworząc bardzo charakterystyczny styl artystki. Prezentowała swoje prace na ponad dwudziestu wystawach indywidualnych, m. in. w Galerii Zderzak w Krakowie czy w Galerii Opera w Warszawie i brała udział w licznych wystawach zbiorowych, m. in. w Międzynarodowym Triennale Tkaniny w Łodzi.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Więcej o naszej polityce prywatności przeczytaj tutaj