Katedra Multimediów Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych
Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej
Państwowe Ognisko Artystyczne
oraz
Kino Atlantic
zapraszają na pokaz filmów i prezentacji multimedialnych
autorzy projektu plakatu:
Stanisław Wieczorek i Piotr Welk
Hieronim Neumann
Piotr Welk
Krzysztof Jabłonowski
Wiktor Jędrzejec
Przemysław Adamski
Mariusz Filipowicz
Ewa Sokołowska
Kacper Bartczak
Anna Kaczmarczyk
Stanisław Wieczorek
Roch Forowicz
Pojęcie wolności związane jest nieodłącznie z możliwością wyboru i zajmuje ważne miejsce w dyskusjach publicznych. W obliczu epoki powszechnego liberalizmu i demokracji warto zastanowić się, gdzie znajduje się granica wolności wypowiedzi artystycznej, kto lub co ją wyznacza i kto bierze odpowiedzialność za jej przekraczanie.
Sztuka to dla artysty ciągłe podejmowanie decyzji, wybieranie i poszukiwanie najlepszych według niego rozwiązań. Sztuka potrzebuje wolności. Czy nie jest też tak, że właśnie wolność jest istotą sztuki? Wolność to też prawo do popełniania błędów, do poszukiwań, do zadawania trudnych pytań.
Gospodarz wieczoru: Artur Wolski
Scenariusz:
18.00 – przywitanie Gości
18.15 – 20.30 prezentacje wybranych filmów wykładowców z Katedry Multimediów Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych oraz rozmowa z Twórcami i prof. Wawrzyńcem Konarskim (profesorem nadzwyczajnym w Grupie Uczelni Vistula), Piotrem Janowczykiem (historykiem sztuki, wykładowcą w Akademii Fotografii) oraz Waldemarem Zdrojewskim (Uniwersytet Warszawski, Laboratorium Reportażu).
Aby wziąć udział w wydarzeniu 23 maja należy wypełnić formularz do 21 maja.
- widzowie, studenci (kliknij tutaj)
- młodzież z nauczycielami, wychowawcami (kliknij tutaj)
Liczba miejsc ograniczona. Prześlemy potwierdzenie wpisania na listę gości najpóźniej do 22 maja.
Spotkanie będzie rejestrowane foto i video przez uczniów z Technikum Kinematograficzno-Komputerowego im. Krzysztofa Kieślowskiego w Warszawie.