Kino. Art. Wolność.

23.05.2018
Targi, giełdy, współpraca
23 maja 2018 godz. 18:00

Katedra Multimediów Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych

Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej

Państwowe Ognisko Artystyczne

oraz

Kino Atlantic

zapraszają na pokaz filmów i prezentacji multimedialnych

autorzy projektu plakatu:

Stanisław Wieczorek i Piotr Welk

 

Hieronim Neumann

Piotr Welk

Krzysztof Jabłonowski

Wiktor Jędrzejec

Przemysław Adamski

Mariusz Filipowicz

Ewa Sokołowska

Kacper Bartczak

Anna Kaczmarczyk

Stanisław Wieczorek

Roch Forowicz

Pojęcie wolności związane jest nieodłącznie z możliwością wyboru i zajmuje ważne miejsce w dyskusjach publicznych. W obliczu epoki powszechnego liberalizmu i demokracji warto zastanowić się, gdzie znajduje się granica wolności wypowiedzi artystycznej, kto lub co ją wyznacza i kto bierze odpowiedzialność za jej przekraczanie.

Sztuka to dla artysty ciągłe podejmowanie decyzji, wybieranie i poszukiwanie najlepszych według niego rozwiązań. Sztuka potrzebuje wolności. Czy nie jest też tak, że właśnie wolność jest istotą sztuki? Wolność to też prawo do popełniania błędów, do poszukiwań, do zadawania trudnych pytań.

Gospodarz wieczoru: Artur Wolski

Scenariusz:

18.00 – przywitanie Gości

18.15 – 20.30 prezentacje wybranych filmów wykładowców z Katedry Multimediów Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych oraz rozmowa z Twórcami i prof. Wawrzyńcem Konarskim (profesorem nadzwyczajnym w Grupie Uczelni Vistula), Piotrem Janowczykiem  (historykiem sztuki, wykładowcą w Akademii Fotografii) oraz Waldemarem Zdrojewskim (Uniwersytet Warszawski, Laboratorium Reportażu).

Aby wziąć udział w wydarzeniu 23 maja należy wypełnić formularz do 21 maja.

- widzowie, studenci (kliknij tutaj)

- młodzież z nauczycielami, wychowawcami (kliknij tutaj)

Liczba miejsc ograniczona. Prześlemy potwierdzenie wpisania na listę gości najpóźniej do 22 maja.

Spotkanie będzie rejestrowane foto i video przez uczniów z Technikum Kinematograficzno-Komputerowego im. Krzysztofa Kieślowskiego w Warszawie.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Więcej o naszej polityce prywatności przeczytaj tutaj