Konkurs "Solaris"

18.11.2021
Konkursy
Konkurs plastyczny zorganizowany z okazji setnej rocznicy urodzin Stanisława Lema.

Stanisław Lem - wybitny polski pisarz science-fiction, filozof, futurolog oraz krytyk. Jego twórczość zaliczana jest do kanonu światowej literatury.

To co nieznane zawsze nas niepokoi i przyciąga zarazem. Badając rzeczywistość możemy zetknąć się z czymś niespodziewanym, co przekroczy nasze wyobrażenia - tak jak bohaterowie książki Stanisława Lema, którzy próbują zrozumieć tajemniczą naturę cytoplazmatycznego oceanu na planecie Solaris. Jaką macie wizje przyszłości i jak wyobrażanie sobie życie na innych planetach lub w kosmosie? A może istnieje forma inteligencji w oceanie na Ziemi, o której jeszcze nie wiemy? Czekamy na Wasze powstające w duchu nowoczesności futurystyczne rysunki i obrazy!

Konkurs jest organizowany przez Państwowe Ognisko Artystyczne „Nowolipki” i pod Patronatem z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Skierowany jest do uczniów warszawskich szkół w wieku od 6 do 20 lat.

Termin składania prac i kart zgłoszenia upływa 18 listopada 2021 r.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Więcej o naszej polityce prywatności przeczytaj tutaj