Konkurs "Światło"

22.04.2022
Konkursy
Konkurs plastyczny zorganizowany z okazji 200. rocznicy urodzin Ignacego Łukasiewicza.
Inspiracją do tematu konkursu jest postać Jana Józefa Ignacego Łukasiewicza – polskiego farmaceuty i przedsiębiorcy, założyciela pierwszej na świecie kopalni ropy naftowej, wynalazcy lampy naftowej, pioniera przemysłu naftowego w Europie, rewolucjonisty i działacza niepodległościowego.

Fenomen światła interesował nie tylko uczonych ale i artystów. Warto przypomnieć postać Georgesa de La Tour – francuskiego malarza okresu baroku, który w niesamowity sposób ukazywał światło w wielu swoich obrazach; Rembrandta van Rijn – holenderskiego malarza, rysownika i grafika, uważanego powszechnie za jednego z największych artystów europejskich i światowych. Wielką rewolucję w postrzeganiu światła dokonali malarze impresjoniści, którzy w analityczny sposób przenosili na płótna swoje obserwacje z natury.

Ale światło to nie tylko świeca i lampa – to także słońce i księżyc. Warto prześledzić twórczość artystów, którzy zgłębiali tematykę światła naturalnego i sztucznego, bo to dzięki niemu możemy widzieć bogactwo barw.

Konkurs jest zorganizowany przez Państwowe Ognisko Artystyczne „Nowolipki” i pod patronatem Narodowego Muzeum Techniki w Warszawie. Skierowany jest do uczniów warszawskich szkół w wieku od 6 do 20 lat.

Na prace czekamy do 22 kwietnia 2022 r.

UWAGA!
Bardzo prosimy o dokładne zapoznanie się z regulaminem konkursu.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Więcej o naszej polityce prywatności przeczytaj tutaj