Magdalena Wdowicz-Wierzbowska - naturalne

10.12.2021
Wystawy
10.12.2021-21.01.2022

UWAGA! Informacje związane z COVID-19 poniżej na dole tekstu*

Serdecznie zapraszamy na wystawę fotografii Magdaleny Wdowicz-Wierzbowskiej pt. „naturalne”.
Wystawę obejrzeć można w galerii na parterze w dniach od 10 grudnia 2021 do 21 stycznia 2022 r. 

O wystawie:

Praca "naturalne" została przygotowana na wystawę pt. "Naturalny stan?" w 2020r. Powstała w pierwsze wakacje pandemii, czasu, który jest dla wszystkich niesamowitą próbą. Nasz świat się nagle, na pewno w jakimś stopniu nieodwracalnie zmienił. Zostaliśmy zamknięci w domach i bardziej niż kiedykolwiek zatęskniliśmy za naturą i spokojem, bezpieczeństwem, które daje, o czym zdawaliśmy się zapomnieć. W ciągłym pędzie po lepsze życie przestaliśmy zauważać, co jest naszym ukojeniem. I co może dać nam siłę. Wielu z nas zaczęło się wtedy zwracać w stronę natury, odkryło jej znaczenie w swoim życiu. Nagle zwykłe wyjście do lasu, spacer wśród drzew, leżenie na łące czy patrzenie w morze stały się niesamowitą atrakcją, czymś czego bardzo potrzebujemy.

Zanurzenie się nago w spokojnym morzu o wschodzie słońca miało w sobie coś niezwykłego. Było powrotem do natury. 


O autorce:

Magdalena Wdowicz-Wierzbowska - architekt i fotograf. Należy do Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF). W Studium Fotografii ZPAF prowadziła pracownię portretu. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych. W projektach autorskich stara się łączyć fotografię z tekstem. Stypendystka MKiDN (2013 i 2020) oraz m.st. Warszawy (2015). Autorka wydanej w 2013 roku książki fotograficznej „Po prostu męża mi brakuje. Spotkania z wdowami". Intensywnie kończy przygotowania książki o czołowych polskich reporterkach i materiał o byłych więźniarkach obozu koncentracyjnego Ravensbrueck. Współpracuje z Instytutem Reportażu i Faktycznym Domem Kultury, a przez pewien czas związana była z Fundacją Dom Kultury, w ramach której prowadziła zajęcia w warszawskich więzieniach. Do czerwca 2019 Prezes Okręgu Warszawskiego ZPAF i Wiceprezes Zarządu Głównego ZPAF. Z potrzeby serca zajmuje się portretem i dokumentem, a dla czystej przyjemności robi zdjęcia streetowe i lepi z gliny. Miłośniczka jogi, zwierząt i literatury faktu. W fotografii podąża za tym, co niesie życie. I to fotografuje. Jeden temat pociąga za sobą kolejny. Przypadkowe, wydawałoby się, spotkania stają się dla niej impulsem do działania.

_______

* Wytyczne COVID-19! W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną związaną z koronawirusem wymagane jest noszenie maseczek ochronnych i dezynfekcja dłoni wewnątrz budynku. W sali wystawowej mogą przebywać w jednym czasie maksymalnie 4 osoby. Prosimy o zachowywanie bezpiecznej odległości 1,5 m od innych oglądających. 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Więcej o naszej polityce prywatności przeczytaj tutaj