Malarstwo | Jasiek Balcerzak

02.02.2018
Wystawy
Wernisaż: 2.02.2018 r. o godz. 18:00 Prace można oglądać do 25.02.2018 r.

„Zawsze mam nadzieję, że uda mi się namalować obraz, pospieszny w wyrazie, który jest szkicem i tak go pozostawić. Kilka razy mi się udało, ale zwykle to trwa bardzo długo. Odkładam rozpoczęte prace, maluję kilka obrazów naraz. Zwykle wychodzę z jakiegoś szkicu, który mniej, czy bardziej przekładany jest na płótno. Odzwierciedla on jedynie w pewnym stopniu ten obraz, który był w głowie. Potem, w trakcie malowania każdy kolejny krok powoduje zaistnienie jakichś sytuacji na płótnie, przypadków, które mnie odrywają od tego początkowego konceptu. I zdarza się, że ósmy, dziesiąty obraz, który wynika z tego pierwotnego szkicu przestaje mieć z nim cokolwiek wspólnego. I jest to wynik nie tyle przemyśleń, co przypadków, które są ciekawsze od pierwotnego pomysłu. Staram się więc podążać za nimi. Staram się wykorzystać to, co się dzieje w materii malarskiej.”*

* „Z Jaśkiem Balcerzakiem
o głębokim lesie i malarskiej materii”
- wywiad Idy Łotockiej-Huelle.
ZPAP Okręg Gdański, Galeria Mariacka.

JASIEK BALCERZAK

Absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom obronił w pracowni litografii pod kierunkiem prof. Władysława Winieckiego w 2000 roku.

Jasiek Balcerzak od 2006 roku jest nauczycielem malarstwa i rysunku w Państwowym Ognisku Artystycznym „Nowolipki”, gdzie przygotowuje młodzież do egzaminów na wyższe uczelnie artystyczne. Pracuje również na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Zajmuje się malarstwem olejnym, projektowaniem graficznym, ilustracją.

Od 1997 do 2017 roku prezentował swoje prace na licznych indywidualnych i zbiorowych wystawach w kraju i zagranicą m.in.: w Warszawie, Kopenhadze i Aarhus (Dania), Dinan (Francja), Bzenec (Czechy), Wałbrzychu, Ostrołęce, Płocku, Płońsku, Mińsku Mazowieckim, Skierniewicach, Piotrkowie Trybunalskim, Koszelówce, Łodzi, Radomiu, Lublinie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Gdańsku, Kazimierzu Dolnym, Grodzisku Mazowieckim, Koszalinie.

W 2011 roku otrzymał stypendium Maison d`artiste de La Grande Vigne w Dinan we Francji.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Więcej o naszej polityce prywatności przeczytaj tutaj