Marcin Bogusław | estetechnique

21.09.2018
Wystawy
21.09-2.11.2018

Zapraszamy na wystawę biżuterii Marcina Bogusława "estetechnique"

Wernisaż 21 września o godz. 17:00. Wystawa potrwa do 2 listopada

„Projektowanie biżuterii to bardzo techniczna sprawa. Funkcja biżuterii jest przede wszystkim estetyczna. Moja biżuteria będzie zatem estetechniczna.”

Marcin Bogusław

Złotnictwem zajmuje się od 2005 roku. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, Wydział Tkaniny i Ubioru, Katedra Biżuterii (2008), współzałożyciel grupy artystycznej Au+, w której działa od 2011 roku. Mieszka i pracuje w Warszawie. Od zawsze interesowały go małe formy i miniatury. Swoje projekty realizuje w metalach szlachetnych (srebro, złoto). Czasami sięga po bursztyn. Inspiruje go miasto: maszyny, elementy budynków, części, które spajają miasto w całość. Wykorzystuje w pracach własne rozwiązania techniczne, dba o nowoczesną formę wzorów.

Jego prace prezentowane były na licznych wystawach w kraju i zagranicą, laureat  nagród i wyróżnień.

Od 2011 jest nauczycielem w pracowni jubilerstwa w Państwowym Ognisku Artystycznym "Nowolipki"

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Więcej o naszej polityce prywatności przeczytaj tutaj