Marek Ejsmond-Ślusarczyk - Nierealne niepejzaże

16.02.2023
Wystawy
16.02-18.03.2023

Serdecznie zapraszamy na wystawę malarstwa Marka Ejsmonda-Ślusarczyka. Wystawę obejrzeć można w galerii na parterze i na piętrze w dniach 16.02-18.03.2023 r.

O autorze:

Marek Ejsmond-Ślusarczyk - studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom zrealizował w pracowni malarstwa sztalugowego u prof. Wiesława Szamborskiego, zdobywając wyróżnienie rektorskie. Absolwent Studium Pedagogicznego warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, a od 2009 roku nauczyciel mianowany i nauczyciel akademicki Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. W 2014 roku obronił doktorat na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Często zapraszany do ogólnopolskich i międzynarodowych przeglądów, m.in.: na XX Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego, na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie (2004) zdobył Nagrodę Wojewody Zachodniopomorskiego a na II Warszawskim Festiwalu Sztuk Pięknych (2006) uzyskał 3 nagrodę.  W 2006 roku uczestniczył w wydarzeniach: „Warszawa w Sofii”,  „Warszawa w Berlinie. Współczesne malarstwo polskie”, w IV Międzynarodowym Biennale Sztuki w Kostaryce oraz „Nowych Tendencjach w Malarstwie Polskim” – Galeria Miejska BWA w Bydgoszczy. W 2007 roku jego prace można było zobaczyć na Biennale Malarstwa „Bielska Jesień” w tamtejszym BWA. Dwukrotnie brał udział w Międzynarodowym Biennale Obrazu Quadro-art 2007 i 2021 w Łodzi. W 2022 roku był finalistą 5. Konkursu Malarskiego im. Leona Wyczółkowskiego w Galerii Miejskiej w Bydgoszczy.

W 2007 roku otrzymał nagrodę doroczną kwartalnika „Exit – nowa sztuka w Polsce” oraz był stypendystą Funduszu Promocji Twórczości Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2008 roku zajął 15 miejsce spośród 305 artystów sztuk wizualnych w ogólnopolskim rankingu Kompas Młodej Sztuki. W 2009 roku został odznaczony odznaką honorową  „Zasłużony dla kultury polskiej”. Z Państwowym Ogniskiem Artystycznym „Nowolipki” związany jest od 2003 roku.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Więcej o naszej polityce prywatności przeczytaj tutaj