Marta Sienicka - Przeploty

07.04.2022
Wystawy
7.04.-7.05.2022

Serdecznie zapraszamy na wystawę haftu Marty Sienickiej. Wystawę obejrzeć można w galerii na piętrze w dniach od 7 kwietnia do 7 maja 2022 r.

Wernisaż odbędzie się we czwartek 7 kwietnia 2022 o godzinie 17:00 w galerii na piętrze.

O autorce

Rysunku i malarstwa uczyła się w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w ramach programu „Dorośli do sztuki”. Wyzwaniem stała się dla niej tkanina artystyczna. Swoje prace prezentowała miedzy innymi:

- na 10 Ogólnopolskiej Wystawie Miniatury Tkackiej w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi;
- na 9 Międzynarodowym Nadbałtyckim Triennale Miniatury Tkackiej w Muzeum Miasta Gdyni;
- w Domu Pracy Twórczej w Sandomierzu;
- w Muzeum Północno-Mazowieckim w Łomży;
- w Muzeum SGGW w Warszawie;

Jej hafty były licytowane podczas kilku aukcji charytatywnych. Należy do Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków.

Od autorki

"Mogę tworzyć w prawie każdych warunkach, gdyż moim warsztatem jest niewielki skrawek płótna, igła i cienkie nitki. Mulinę plączę i przeplatam w różnych kierunkach, starannie dobierając kolory. Przekraczam ustalone granice takich technik artystycznych jak haft, gobelin lub aplikacja. Końcowy efekt często zaskakuje mnie samą. Chciałabym zaciekawić też oglądających. Na wystawie prezentuję prace przedstawiające tkaninowe etiudy. Zapraszam do zatrzymania się i zauważenia detali z bliska..."

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Więcej o naszej polityce prywatności przeczytaj tutaj