Mateusz Woźniak - MetaLove

09.06.2021
Wystawy
9-24.06.2021

Zapraszamy od 9 do 24 czerwca 2021 na wystawę biżuterii i małych form rzeźbiarskich Mateusza Woźniaka pt. "MetaLove".
______

Nazywam się Mateusz Woźniak. Najwięcej tworzę biżuterii, ale tworzę także małe formy rzeźbiarskie. Na moją twórczość składają się dwie techniki. Częściej używam wosku jako medium. Rzeźbię w wosku odlewniczym przeznaczonym do tworzenia biżuterii. Wyrzeźbione prace są potem odlewane próżniowo. Ta technika ma więcej wspólnego z rzeźbą. Tworzę także bezpośrednio w metalu w pracowni jubilerskiej.

W swojej twórczości stale eksperymentuję z różnymi rozwiązaniami i tematami, dlatego nie mam stałego i charakterystycznego stylu. Jest tylko jedna cecha wspólna. To faktury i niedoskonałości. Faktury to bogaty środek wyrazu. Istotne jest dla mnie, aby unikać powtarzalności, dlatego unikam wysokiego połysku, idealizacji i kryształków Swarovskiego.

Większość mojej twórczości wynika z pasji i nie ma charakteru komercyjnego. Nie prowadzę sklepu internetowego. Pomimo tego jestem otwarty na zamówienia od indywidualnych osób, lub firm i ewentualną sprzedaż części swoich prac.

Moją twórczość można znaleźć na Instagramie: the.golden.division
Na wszelkie pytania odpowiadam jedynie przez Instagrama i facebooka.

_______________

Mateusz Woźniak jest uczestnikiem zajęć w pracowni biżuterii w Państwowym Ognisku Artystycznym "Nowolipki".

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Więcej o naszej polityce prywatności przeczytaj tutaj