Monika Bator, Gabriela Ciapało - Batik

08.09.2022
Wystawy
8.09.-8.10.2022

Serdecznie zapraszamy na wystawę batiku Moniki Bator oraz Gabrieli Ciapało. Wystawę obejrzeć można w galerii na piętrze w dniach 8.09.-8.10.2022 r.

O wystawie

Batik to unikatowa technika farbiarska uprawiana już od wieków.  Mająca swój początek na indonezyjskiej wyspie Jawa; pierwotnie wykorzystywana była jako użytkowa technika barwienia tkanin ubraniowych. 

Swoją niezwykłością, technika ta urzekła uczestniczki Pracowni Batiku w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej w Warszawie, utworzonej i przez 20 lat prowadzonej przez malarkę Dorotę Wielkosielec. 

Na wystawie w Państwowym Ognisku Artystycznym „Nowolipki”, autorki Monika Bator i Gabriela Ciapało prezentują batiki powstałe w SCEK w latach 2017-2020. 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Więcej o naszej polityce prywatności przeczytaj tutaj