Nagość boska i ziemska

02.12.2020
Ogłoszenia
Katarzyna Kawka | wykład online | nowy termin 2.12.2020

Dnia 2 grudnia 2020 r. w godz. od 18:00 do 19:00 zapraszamy na nowy termin wykładu online Katarzyny Kawki pt. „Nagość boska i ziemska". Ciało i duch w malarstwie nowożytnym.

Na wykład zapisać się można poprzez wysłanie wiadomości zgłoszenia na adres e-mail: artystycznie@nowolipki.edu.pl
Uczestnictwo jest bezpłatne.

Katarzyna Kawka ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Prowadzi zajęcia w pracowni Wiedzy o sztuce w Państwowym Ognisku Artystycznym „Nowolipki". Jest również nauczycielką historii sztuki w Zespole Państwowych Szkół Plastycznych w Warszawie. Ma piętnastoletnie doświadczenie w pracy dydaktycznej. Jako egzaminator i przewodniczący bierze udział w pracach Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie. Współpracuje z Muzeum Narodowym w Warszawie koordynując Ogólnopolski konkurs „Sztuka cenniejsza niż złoto" oraz jako wykładowca podczas cyklicznych kursów z historii sztuki orgaznizowanych przez muzeum. Za najważniejszy swój sukces uważa fakt, iż wielu jej uczniów zostało finalistami i laureatami Olimpiady Artystycznej – sekcja plastyki i zdobyło indeksy do wyższej uczelni na kierunek historia sztuki.

Na plakacie znajduje się fragment „Sądu Ostatecznego" Michała Anioła.
_____________

Szanowni Państwo! Z przykrością zawiadamiamy, że wykład „Nagość boska i ziemska" planowany na 4.11.2020 został przełożony na 02.12.2020 z powodu choroby pani Katarzyny Kawki. Bardzo przepraszamy!