Olimpiada Artystyczna

14.04.2022
Ogłoszenia

Olimpiada Artystyczna szczyci się długą tradycją – pierwsze eliminacje przeprowadzano w 1976 roku. Organizatorem olimpiady jest Stowarzyszenie Przyjaciół Olimpiady Artystycznej oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki. Konkurs ten jest niezwykle wymagającym, a jednocześnie satysfakcjonującym doświadczeniem. Odbywają się trzy etapy, a każdy z nich ma dwie lub trzy części i dotyczy wiedzy z historii sztuki od starożytności do współczesności oraz umiejętności dokonywania analizy dzieł, a także syntezy zjawisk artystycznych.

Co roku chętni uczestnicy zajęć z Historii sztuki biorą udział w tym szczególnym konkursie. W bieżącym roku przystąpiły do Olimpiady cztery uczennice. Adrianna Wojtyłowicz oraz Oliwia Białas przyszły do eliminacji okręgowych OA. Gratulujemy i mamy nadzieję, że w przyszłym roku również znajdą się śmiałkowie, którzy zmierzą się z tych nietypowych zawodach.  

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Więcej o naszej polityce prywatności przeczytaj tutaj