Onkoprzestrzeń Kreatywna

18.01.2019
Wystawy

Zapraszamy serdecznie 18 stycznia 2019 o godz. 18:00 na wernisaż wystawy po warsztatach malarstwa i rysunku prowadzonych przez Stefana Żuchowskiego w dniach 3-7 lipca 2018 w Sierakowie w ramach projektu „Onkoprzestrzeń Kreatywna". Podczas wernisażu odbędzie się projekcja filmu i spotkanie ze Stefanem Żuchowskim. Obrazy będzie można oglądać do 10 lutego 2019.

Stefan Żuchowski – artysta malarz, pedagog w Zespole Państwowych Szkół Plastycznych im. Wojciecha Gersona i Państwowym Ognisku Artystycznym „Nowolipki", realizator, operator, reżyser i montażysta filmów artystyczno-dokumentalnych o sztuce i muzyce tradycyjnej. Autor unikalnego archiwum nagrań filmowych i koordynator projektu promocyjno-popularyzatorskiego "Transmisja tradycji". Prezes Fundacji Twórczość i Dokumentacja.

Maria Poszwińska – pomysłodawczyni i realizatorka autorskiego projektu o arteterapii „Onkoprzestrzeń kreatywna”. Filmolog, analityk mediów i kulturoznawca. Autorka filmów o sztuce, muzyce, psychoonkologii i muzykoterapii.

Projekt Marii Poszwińskiej "Onkoprzestrzeń Kreatywna" realizowany jest w partnerstwie z Fundacją Twórczość i Dokumentacja oraz z Polską Koalicją Pacjentów Onkologicznych. Dofinansowany jest ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Więcej informacji:

www.onkoprzestrzenkreatywna.pl