Plener malarski w Kazimierzu Dolnym 2021

31.07.2021
Ogłoszenia
31.07-9.08.2021

WYJAZD: 31.07.2021: Państwowe Ognisko Artystyczne „Nowolipki", ul. Nowolipki 9b, 00-151 Warszawa
Zbiórka godz. 11:30. Wyjazd godz. 12:00

ORGANIZATOR: Państwowe Ognisko Artystyczne „Nowolipki"

CZAS TRWANIA PLENERU/WYCIECZKI: 31.07-9.08.2021

MIEJSCE: Kazimierz Dolny

ZAKWATEROWANIE: Ośrodek Oświatowo-Szkoleniowy „ARKADIA”, ul. Czerniawy 1, 24-120 Kazimierz Dolny

UCZESTNICY: Uczestnikami pleneru/wycieczki mogą być tylko uczestnicy zajęć w Ognisku „Nowolipki” w Pracowni Malarstwa i Rysunku. Należy w maju 2021 poprzez system – www.warszawa-pozaszkolne.pzo.edu.pl/  przedłużyć kontynuację lub zapisać się jako nowy uczestnik.

LICZBA MIEJSC: 8 - Obecnie brak wolnych miejsc!!!

WIEK: 18-23 lata

CENA: 600-650 zł - w zależności od liczby uczestników (obejmuje transport, wyżywienie, zakwaterowanie)

Uczestnik ponosi koszty biletu wstępu na wybrane atrakcje turystyczne.

W ramach pleneru organizator zapewnia materiały plastyczne.

PROGRAM

Zapraszamy warszawską młodzież w wieku od 18 do 23 roku życia na wakacyjny wyjazd plenerowy do Kazimierza Dolnego, w ramach którego odbędą się warsztaty malarskie z Magdą Przanowską. Miejscem noclegowym będzie wspaniały ośrodek Oświatowo-Szkoleniowy „ARKADIA", w którym znajduje się przestrzeń do pracy warsztatowej. Uczestnicy pleneru będą mieli do dyspozycji wszystkie niezbędne materiały plastyczne t.j. sztalugi plenerowe, podobrazia, pędzle, farby akrylowe, pastele olejne, bloki malarskie/rysunkowe. Zajęcia będą odbywały się na miejscu i w plenerze, przy okazji wycieczek kazimierskim szlakiem na punkt widokowy Albrechtówka, Górę Trzech Krzyży. Nie zabraknie również zajęć na samym rynku z renesansowymi kamienicami, Kościołem Farnym i studnią. Udamy się na Cmentarz Żydowski, Ścianę Płaczu i do Synagogi. Wybierzemy się również do kazimierskich wąwozów: Norowego Dołu i Korzeniowego Dołu. Zwiedzimy Kamienicę Celejowską, Kuncewiczówkę, Muzeum Sztuki Złotniczej, Oddział Przyrodniczego Muzeum Nadwiślańskiego, ruiny zamku Kazimierza Wielkiego wraz z basztą obronną.

Podsumowaniem pleneru będzie wystawa prac uczestników w Państwowym Ognisku Artystycznym „Nowolipki” we wrześniu 2021. Prace z pleneru będzie można odebrać dopiero po zakończonej wystawie.

Organizator zastrzega sobie możliwość wprowadzenia minimalnych zmian do programu pleneru i odwołania pleneru w przypadku wprowadzenia obostrzeń ze względu na COVID-19.

WARUNKI UCZESTNICTWA

  • Wiek: 18-23 lata. Uczestnicy zajęć w pracowni Malarstwa i Rysunku w Państwowym Ognisku Artystycznym „Nowolipki”. Należy w maju 2021 poprzez system – www.warszawa-pozaszkolne.pzo.edu.pl/ przedłużyć kontynuację lub zapisać się jako nowy uczestnik.
    Liczba miejsc: 8 - decyduje kolejność zgłoszeń.
  • Aby się zgłosić należy złożyć podpisany regulamin pleneru/wycieczki w Sekretariacie Ogniska „Nowolipki” lub wysłać wiadomość e-mail ze skanem podpisanego dokumentu na artystycznie@nowolipki.edu.pl (należy później dostarczyć oryginał). Po potwierdzeniu w czerwcu, że uczestnik jest zapisany do Pracowni Malarstwa i Rysunku na rok szkolny 2021/2022 zgłoszenie zostanie przyjęte.
  • Kwotę 600-650 zł należy wpłacić do sekretariatu około 30 czerwca 2021. W sytuacji wprowadzenia obostrzeń związanych z koronawirusem plener zostanie odwołany a pieniądze zwrócone. 
  • Uczestnicy pleneru zobowiązani są do przestrzegania ogólnie przyjętych zasad koleżeńskiej współpracy i do aktywnego uczestniczenia w zajęciach oraz wycieczkach, zapisanych w Programie Pleneru (Patrz program w Regulaminie).
  • Obowiązuje całkowity zakaz picia napojów alkoholowych podczas pleneru.
  • Uczestnicy pleneru zobowiązują się do nie oddalania się bez powiadomienia Nauczyciela prowadzącego zajęcia.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Więcej o naszej polityce prywatności przeczytaj tutaj