PROSTEST – ZGROMADZENIE LUDZKIE

17.11.2020
Ogłoszenia
Marek Ejsmond- Ślusarczyk | Zadanie w ramach zajęć zdalnych

Dzień dobry,

W związku z zamknięciem stacjonarnego trybu nauczania i przejściu na online przesyłam propozycję tematu do pracy w domu. Proponuję podjęcie tematu pod tytułem PROSTEST – ZGROMADZENIE LUDZKIE. 

Zadanie na początek w formie szkiców rysunkowych, następnie dla podniesienia ekspresji wypowiedzi dodanie kolorystyki i na koniec praca lub cykl prac na dużym formacie B1 (100 x 70 cm).

Technika efektu końcowego malarska – akryl, gwasz, akwarela, olej lub technika mieszana.

W zadaniu nie chodzi o konkretny protest, tu zostawiam pełna dowolność. Mogą to być aktualne sytuacje, ale też i historyczne. Głównym tematem dla zadania jest ekspresja wypowiedzi, anatomia ciała, studium psychologiczne, portrety i obserwacja mowy ciała uczestników zajścia. W mediach jest mnóstwo materiałów dokumentujących takie wydarzenia. Może być to kompozycja dynamiczna lub statyczna – do wybory. Można zbudować surrealistyczną sytuację, jak i realistyczną - wierną historycznie. Surrealistyczna to np., gdy na jednym zgromadzeniu są transparenty sobie przeczące, a ludzie razem protestują. Można wykorzystać dorobek historyczny malarstwa i nawiązywać do rozmaitych stylów XX-wiecznych – ekspresjonizm, fowizm, surrealizm, komiks, manga itd. 

Uważam, że taka praca wraz z całym procesem dochodzenia (szkicami) do efektu końcowego stanowi znakomity materiał do np. teczki na studia. Jest pretekstem do pokazania swoich umiejętności artystycznych – kompozycja, wrażliwość na kolor, umiejętność obserwacji i budowania dzieła plastycznego itp. Zapraszam Państwa do podjęcia tego tematu i konsultacji ze mną swoich dokonać drogą mailową - m.ejsmond@nowolipki.edu.pl  

Pozdrawiam,

Marek Ejsmond-Ślusarczyk