Relacja Wiosennych Spotkań Muzycznych na Nowolipkach

28.04.2023
Koncerty i plenery

W dniu 27 kwietnia byliśmy świadkami na Nowolipkach prawdziwej uczty dla duszy, którą z powodzeniem przygotował dla nas Dział Muzyczny Państwowego Ogniska Artystycznego.

Mimo, że aura za oknem wiele pozostawiała do życzenia, w murach naszej Placówki było iście wiosennie. Wspólny koncert wszystkich pracowni muzycznych nie na darmo nosił tytuł "Wiosenne spotkania muzyczne". Było w nim wiele radości, spontaniczności, rozrywki jak i zadumy. Czyli wszystkiego co niesie ze sobą obecna pora roku.

Koncert rozpoczęli nasi najmłodsi uczestnicy zajęć: Ksawery Szczepański na fortepianie z miniaturą Agnieszki Lasko pt. "Wróbelek" dał wstęp dla późniejszych zmagań swoich koleżanek i kolegów. Mogliśmy nie tylko usłyszeć ale i zobaczyć jak dumnie prezentowały się Dorota Szustak wykonująca temat z baletu "Jezioro łabędzie" Piotra Czajkowskiego czy nasza jedyna wiolonczelistka Janina Margasińska z Mazurem Andrea Caporale.

Nieco starsi uczniowie prezentowali swoją grę na fortepianie. Takie utwory jak: Preludium C-dur Jana Sebastiana Bacha zagrane w sposób niezwykły przez Daniel Ouattara przemieszane były starannie np. z  Strangers in The Night w wykonaniu Mykola Semenov. czy "Porankiem ze suity Peer Gynt"  zagranym przez Leonarda Ilskiego. Wszystko spójne i rozmaite przy okazji pokazujące talent młodych ludzi.

Fortepian, który stał się sercem wczorajszego wieczoru, był również narzędziem w rękach Adama Rossy - akompaniującego wszystkim naszym wokalistom. Był to niebanalny duet tego dnia, który idealnie współgrał z nietuzinkowymi głosami: Patrycji Pergoł, Kamili Łuczyk, Emilii Głębockiej, Barbary Fidura czy też jedynego mężczyzny w tym składzie - Franciszka Durka, który w charyzmatyczny sposób wykonał m.in. piosenkę z repertuaru Kabaretu Starszych Panów pt. "Upiorny twist".

Jeszcze raz bardzo dziękujemy naszym uczestnikom jak i ich pedagogom: Pani Alinie Bętkowskiej, Pani Beacie Kieniewicz, Pani Urszuli Napiórkowskiej, Pani Marii Sienkiewicz i wspomnianemu już Panu Adamowi Rossie za wspólny czas i magię dźwięków muzyki, które na Nowolipkach zagościły. Chcemy więcej! 

Natomiast, tych którzy z różnych powodów nie dotarli na koncert, serdecznie zapraszamy już 15 czerwca na wystawę z okazji końca roku szkolnego, której będzie towarzyszyć krótka audycja przygotowana przez uczestników Działu Muzycznego!Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Więcej o naszej polityce prywatności przeczytaj tutaj