Relacja Wiosennych Spotkań Muzycznych na Nowolipkach

Koncerty i plenery

W dniu 27 kwietnia byliśmy świadkami na Nowolipkach prawdziwej uczty dla duszy, którą z powodzeniem przygotował dla nas Dział Muzyczny Państwowego Ogniska Artystycznego.

Mimo, że aura za oknem wiele pozostawiała do życzenia, w murach naszej Placówki było iście wiosennie. Wspólny koncert wszystkich pracowni muzycznych nie na darmo nosił tytuł "Wiosenne spotkania muzyczne". Było w nim wiele radości, spontaniczności, rozrywki jak i zadumy. Czyli wszystkiego co niesie ze sobą obecna pora roku.

Koncert rozpoczęli nasi najmłodsi uczestnicy zajęć: Ksawery Szczepański na fortepianie z miniaturą Agnieszki Lasko pt. "Wróbelek" dał wstęp dla późniejszych zmagań swoich koleżanek i kolegów. Mogliśmy nie tylko usłyszeć ale i zobaczyć jak dumnie prezentowały się Dorota Szustak wykonująca temat z baletu "Jezioro łabędzie" Piotra Czajkowskiego czy nasza jedyna wiolonczelistka Janina Margasińska z Mazurem Andrea Caporale.

Nieco starsi uczniowie prezentowali swoją grę na fortepianie. Takie utwory jak: Preludium C-dur Jana Sebastiana Bacha zagrane w sposób niezwykły przez Daniel Ouattara przemieszane były starannie np. z  Strangers in The Night w wykonaniu Mykola Semenov. czy "Porankiem ze suity Peer Gynt"  zagranym przez Leonarda Ilskiego. Wszystko spójne i rozmaite przy okazji pokazujące talent młodych ludzi.

Fortepian, który stał się sercem wczorajszego wieczoru, był również narzędziem w rękach Adama Rossy - akompaniującego wszystkim naszym wokalistom. Był to niebanalny duet tego dnia, który idealnie współgrał z nietuzinkowymi głosami: Patrycji Pergoł, Kamili Łuczyk, Emilii Głębockiej, Barbary Fidura czy też jedynego mężczyzny w tym składzie - Franciszka Durka, który w charyzmatyczny sposób wykonał m.in. piosenkę z repertuaru Kabaretu Starszych Panów pt. "Upiorny twist".

Jeszcze raz bardzo dziękujemy naszym uczestnikom jak i ich pedagogom: Pani Alinie Bętkowskiej, Pani Beacie Kieniewicz, Pani Urszuli Napiórkowskiej, Pani Marii Sienkiewicz i wspomnianemu już Panu Adamowi Rossie za wspólny czas i magię dźwięków muzyki, które na Nowolipkach zagościły. Chcemy więcej!

Natomiast, tych którzy z różnych powodów nie dotarli na koncert, serdecznie zapraszamy już 15 czerwca na wystawę z okazji końca roku szkolnego, której będzie towarzyszyć krótka audycja przygotowana przez uczestników Działu Muzycznego!