Skandal w sztuce na przestrzeni wieków

16.02.2018
Koncerty i plenery
Wykład Jarmili Piekarskiej 16 lutego 2018 | godz. 17:00

Zapraszamy na wykład o skandalu w sztuce na przestrzeni wieków, który poprowadzi Jarmila Pekarska.

 

Artyści od zawsze swoją sztuką wywoływali różne  emocje, prowokowali do rozmów i dyskusji, byli inicjatorami zmian. Dopiero sztuka XX wieku zaczęła świadomie wykorzystywać prowokację jako narzędzie do dialogu z odbiorcą na tematy często trudne – społeczne, polityczne, intymne. Nas współcześnie może dziwić i zaskakiwać to, co w sztuce szokowało wieki temu i wywoływało gwałtowne reakcje.

Jarmila Piekarska od 2005 roku jest nauczecielem w Państwowym Ognisku Artystycznym „Nowolipki" w pracowni Wiedzy o sztuce. Ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W 2016 roku uzyskała stopień nauczyciela dyplomowanego. Od trzeciego roku studiów zajmuje się szeroko rozumianą edukacją muzealną. Efektem jej zainteresowań architekturą europejską i Bliskiego Wschodu są liczne artykuły w czasopismach popularnonaukowych. W latach 2014-2016 zrealizowała z sukcesem autorski program „Historia sztuki dla niewidomych".

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Więcej o naszej polityce prywatności przeczytaj tutaj