VII Warszawski Kalejdoskop Edukacyjny

08.09.2019
Targi, giełdy, współpraca
8.09.2019

Na początek roku szkolnego – KALEJDOSKOP!

Eksperymenty fizyczne i chemiczne, łamigłówki historyczne, happening dotyczący Komisji Edukacji Narodowej z kilkumetrową kopią obrazu Jana Matejki, warsztaty zoologiczne  z udziałem… egzotycznych okazów, tańce capoeira, wypożyczalnia planszówek to tylko część atrakcji przygotowanych przez blisko 30 organizacji pozarządowych oraz placówek wychowania pozaszkolnego w ramach VII Warszawskiego Kalejdoskopu Edukacyjnego. Impreza dedykowana całym rodzinom odbędzie się w niedzielę 8 września br. w g. 11-17 na Skwerze I Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka przy Multimedialnym Parku Fontann w Warszawie.  

- Warszawski Kalejdoskop Edukacyjny to wspólne przedsięwzięcie stołecznego Biura Edukacji i Branżowej Komisji Dialogu Społecznego ds. Edukacji – wyjaśnia Barbara Kapturkiewicz, przewodnicząca BKDS ds. Edukacji. - Chcemy pokazać mieszkańcom Warszawy potencjał edukacyjnego III sektora i dać szansę na wzięcie udziału w rozmaitych warsztatach, animacjach i pokazach naukowych. A przede wszystkim uświadomić, że nauka nie musi być nudna!

Co roku organizacje pozarządowe we współpracy z Biurem Edukacji prowadzą kilkaset programów edukacyjnych z  różnych dziedzin. Wspierają one nauczycieli w realizacji podstawy programowej, uatrakcyjniają szkolne lekcje, ale również animują czas wolny uczniom. Korzysta z nich kilkanaście tysięcy dzieci i młodzieży! A przy okazji nabywa bardzo ważne umiejętności, m.in. pracy w grupie metodą projektową czy współpracy z osobami niepełnosprawnymi.

- Wizyta na pikniku może zaowocować znalezieniem ciekawych zajęć pozalekcyjnych dla dziecka na cały rok szkolny. Oferta organizacji pozarządowych, wspierana i dofinansowana przez m.st. Warszawa jest niezwykle bogata i różnorodna - dodaje Kapturkiewicz.  

Organizatorzy przygotowali też wiele nagród, upominków i niespodzianek. Tradycyjnie na wszystkich będą czekały smaczne jabłka, które stały się symbolem wydarzenia i nawiązują do słynnego Jabłka Newtona. Tegoroczna nowość to „Strefa Rodziców”, w której zaplanowano rozmaite warsztaty i animacje dotyczące efektywnego wychowania dzieci.  

Wszystkie atrakcje i warsztaty są bezpłatne, a patronat nad imprezą objęło „Radio dla Ciebie”. Przez całą niedzielę na antenie rozgłośni emitowane będą relacje z pikniku.

Źródło Organizator