Warsztaty teatralne

21.09.2021
Ogłoszenia

W sobotę 11 września 2021 roku w godzinach 11.00 -13.00 odbyły się warsztaty aktorskie prowadzone przez Pana Sebastiana Rysia w ramach  Warszawskich Dni Rodziny. Było to spotkanie  promujące nowe zajęcia jakie od tego roku szkolnego rozpoczęły się w Państwowym Ognisku Artystycznym „Nowolipki”. Fakultety aktorskie tym samym powiększyły ofertę zajęć Ogniska „Nowolipki”.

Podczas warsztatów uczestnicy mogli zobaczyć „próbkę” tego co jest proponowane podczas planowych zajęciach.

Uczestnicy mieli za zadanie wykonać ćwiczenia dykcyjne. Były nimi „łamańce językowe”. Trudne zbitki słowne
w postaci wierszyków  czy opowiastek artykulacyjnych.

Poprzedzające to ćwiczenia oddechowe wskazały na znaczenie pełnego scenicznego oddechu pokazując sposoby jego treningu.

Celem warsztatów było zwrócenie uwagi na podstawowe „narzędzia sceniczne” jakimi są : sprawny i wydajny układ oddechowy, wyrazista dykcja, a także rozbudzona wyobraźnia, właściwie kierunkowana; narzędzia jakimi aktor może posłużyć się na scenie.

Warsztaty zwieńczyły elementarne zadania aktorskie. Wśród nich znalazło się miejsce na etiudę z przedmiotem polegające na nadaniu rekwizytowi innego znaczenia niż to ogólnie przyjęte w celu właśnie pogłębiania możliwości wyobraźni i wskazania kierunków realizacji założeń.

Warsztaty były raczej pokazem wachlarzu możliwości, tego z czym przyjdzie się młodym i możliwe, że przyszłym adeptom sztuk teatralnych zmierzyć. Zadania prezentowane podczas warsztatów były rodem zaczerpnięte ze szkół teatralnych, które to zadania z powodzeniem są wykonywane przez zawodowych aktorów w celu poprawy i utrzymania warsztatu aktorskiego.

Więcej informacji o warsztatach teatralnych w Ognisku "Nowolipki" znajdą Państwo [TUTAJ] .

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Więcej o naszej polityce prywatności przeczytaj tutaj