Wiesława Łobos - MALARSTWO

20.10.2018
Wystawy
20.10-18.11.2017

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Wiesławy Łobos, który odbędzie się 20.10.2017 r. o godz. 17:00.

Wystawa trwa do 18.11.2017 r.

„Szczesliwi ci, którzy widzą piękno
w miejscach zwykłych,
tam gdzie inni niczego nie widzą!
Wszystko jest piękne, wystarczy
tylko umieć dobrze spojrzec.”

Camille Pissarro

Wiesława Łobos studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni prof. Stefana Gierowskiego. Od dyplomu w 1970 r. nieustannie maluje i prezentuje swoje prace na wystawach indywidualnych (10) i zbiorowych (40) w kraju i zagranicą.

Od 1990 r. w Państwowym Ognisku Artystycznym „Nowolipki” uczy malarstwa i rysunku. Przygotowuje utalentowaną młodzież do egzaminów na wyższe uczelnie artystyczne. Stosując nowatorskie, autorskie metody nauczania w zakresie formy i koloru, osiąga znaczące wyniki w swojej pracy. Uczestnicy jej zajęć zdobywają uznanie w macierzystych szkołach i dostają się na studia. Jest autorką atrakcyjnych scenariuszy warsztatów podczas corocznych Pikników Naukowych Centrum Nauki Kopernik i Polskiego Radia, w których uczestniczy Ognisko Nowolipki. Prowadziła zajęcia w ramach projektu TaMa - Tarasy malarskie. Angażuje się merytorycznie i organizacyjnie w oferowane przez Nowolipki konkursy takie jak „Pod prąd“ i „Zbliżenie na Muranów”.

Od lat pracuje także z młodzieżą i dorosłymi w licznych Ośrodkach i Domach Kultury, m.in. Dzielnicowym Domu Kultury, Staromiejskim Domu Kultury, Dzielnicowym Domu Kultury Nauczyciela, Wolskim Ośrodku Kultury. W WOK zaczęła pracować w 1983 r., organizując wtedy „VIII Biennale Plastyki Nieprofesjonalnej” w formie konkursowej prezentacji prac twórców z Warszawy i woj. mazowieckiego. Zorganizowała także konkurs „Warszawska Szopka”, „Wojewódzki Przegląd Prac Instruktorów i Nauczycieli Plastyki” i kolejne edycje. Od 1986 r. zorganizowała 30 letnich wyjazdowych plenerów malarskich, które były dla uczestników wyzwaniem, sprawdzianem jak sobie poradzić z pejzażem, nastrojem, światłem słonecznym, kompozycją, perspektywą powietrzną, ogromem barw. Coroczne plenery to Góry Świętokrzyskie(w „pogoni” za Stefanem Żeromskim) Roztocze, Kazimierz, Sandomierz, Pińczów. Wystawom poplenerowym zawsze towarzyszył opracowany przez nią katalog z informacjami o miejscowościach i zabytkach. Prowadziła również zajęcia plastyczno-teatralne z młodzieżą niepełnosprawną. Jej projektem autorskim był zorganizowany w 1994 r. „Wojewódzki Przegląd Twórczości Artystycznej Niepełnosprawnych – Przywróćmy nadzieję”, kontynuowany 5-krotnie do 1998 r.

W 1988 r. została nagrodzona przez Ministra Kultury i Sztuki odznaką Zasłużonego Działacza Kultury, a w 2010 r. przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Medalem Złotym za Długoletnią Służbę.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Więcej o naszej polityce prywatności przeczytaj tutaj