„Stary dom” – konkurs plastyczny

19.11.2020
Konkursy
Konkurs jest zorganizowany przez Państwowe Ognisko Artystyczne „Nowolipki” i pod patronatem Muzeum Narodowego w Warszawie z okazji 150. rocznicy urodzin Ferdynanda Ruszczyca | WYSTAWA ONLINE

Wyniki!!!!

Zapraszamy uczniów warszawskich szkół w wieku od 6 do 20 lat do udziału w konkursie plastycznym „Stary dom" organizowanym z okazji 150. rocznicy urodzin Ferdynanda Ruszczyca. 

Kilka słów o konkursie:

„Stary dom” to olejny obraz Ferdynanda Ruszczyca przedstawiający dom rodzinny artysty – drewniany dwór w Bohdanowie wzniesiony w końcu XVII w. Dziś przypomina o ponadczasowych wartościach, takich jak rodzina, wspólnota, bezpieczeństwo. Jest też w nim zapisana tajemnica, gdyż każde takie miejsce ma swoją historię.

Każdy z nas ma swoje mieszkanie, swój dom czy pokój, do którego zawsze wraca. Może to być też wspomnienie czy marzenie o takim miejscu. Zachęcamy do pokazania nam jego wizji za pomocą rysunków i obrazów.

Najciekawsze prace otrzymają nagrody od organizatora i zostaną zaprezentowane na stronie internetowej w formie internetowej wystawy. Konkurs skierowany jest do uczniów warszawskich szkół w wieku od 6 do 20 lat. Został zorganizowany z okazji przypadającej w 2020 roku 150. rocznicy urodzin Ferdynanda Ruszczyca – wybitnego malarza, artysty grafika, scenografa teatralnego i pedagoga.

Obraz „Stary dom” Ferdynanda Ruszczyca znajduje się na stałej ekspozycji w Muzeum Narodowym w Warszawie. Zachęcamy aby udać się tam i zobaczyć to dzieło na żywo.

Konkurs jest organizowany przez Państwowe Ognisko Artystyczne „Nowolipki” i pod patronatem Muzeum Narodowego w Warszawie.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie prac pocztą bądź dostarczenie do Ogniska „Nowolipki” przez uczestnika:
a) kart zgłoszenia: uczestnika konkursu, pracy i klauzuli informacyjnej
b) pracy plastycznej związanej z tematyką konkursu

W przypadku wprowadzenia obostrzeń wynikających z sytuacji epidemiologicznej związanej z koronawirusem SARS-CoV-2 będzie można przesłać zdjęcie pracy oraz podpisane skany/zdjęcia kart zgłoszenia na adres e-mail: artystycznie@nowolipki.edu.pl (szczegóły w regulaminie).

Harmonogram konkursu:
Termin składania/nadsyłania prac upływa 19 listopada 2020 r. (decyduje data wpłynięcia pracy).
Ogłoszenie wyników odbędzie się 3 grudnia 2020 r. o godzinie 16:00 na stronie internetowej www.nowolipki.edu.pl
Laureaci konkursu otrzymają informację w jaki sposób będzie można odebrać nagrody i dyplomy.

Kontakt w sprawie konkursu: Ewa Sokołowska - telefon: 668 044 415

Regulamin, karty zgłoszenia i klauzula informacyjna do pobrania poniżej:


Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Więcej o naszej polityce prywatności przeczytaj tutaj