„Stary dom” – konkurs plastyczny

19.11.2020
Konkursy
Konkurs jest zorganizowany przez Państwowe Ognisko Artystyczne „Nowolipki” i pod patronatem Muzeum Narodowego w Warszawie z okazji 150. rocznicy urodzin Ferdynanda Ruszczyca | WYSTAWA ONLINE

Wyniki!!!!

Zapraszamy uczniów warszawskich szkół w wieku od 6 do 20 lat do udziału w konkursie plastycznym „Stary dom" organizowanym z okazji 150. rocznicy urodzin Ferdynanda Ruszczyca. 

Kilka słów o konkursie:

„Stary dom” to olejny obraz Ferdynanda Ruszczyca przedstawiający dom rodzinny artysty – drewniany dwór w Bohdanowie wzniesiony w końcu XVII w. Dziś przypomina o ponadczasowych wartościach, takich jak rodzina, wspólnota, bezpieczeństwo. Jest też w nim zapisana tajemnica, gdyż każde takie miejsce ma swoją historię.

Każdy z nas ma swoje mieszkanie, swój dom czy pokój, do którego zawsze wraca. Może to być też wspomnienie czy marzenie o takim miejscu. Zachęcamy do pokazania nam jego wizji za pomocą rysunków i obrazów.

Najciekawsze prace otrzymają nagrody od organizatora i zostaną zaprezentowane na stronie internetowej w formie internetowej wystawy. Konkurs skierowany jest do uczniów warszawskich szkół w wieku od 6 do 20 lat. Został zorganizowany z okazji przypadającej w 2020 roku 150. rocznicy urodzin Ferdynanda Ruszczyca – wybitnego malarza, artysty grafika, scenografa teatralnego i pedagoga.

Obraz „Stary dom” Ferdynanda Ruszczyca znajduje się na stałej ekspozycji w Muzeum Narodowym w Warszawie. Zachęcamy aby udać się tam i zobaczyć to dzieło na żywo.

Konkurs jest organizowany przez Państwowe Ognisko Artystyczne „Nowolipki” i pod patronatem Muzeum Narodowego w Warszawie.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie prac pocztą bądź dostarczenie do Ogniska „Nowolipki” przez uczestnika:
a) kart zgłoszenia: uczestnika konkursu, pracy i klauzuli informacyjnej
b) pracy plastycznej związanej z tematyką konkursu

W przypadku wprowadzenia obostrzeń wynikających z sytuacji epidemiologicznej związanej z koronawirusem SARS-CoV-2 będzie można przesłać zdjęcie pracy oraz podpisane skany/zdjęcia kart zgłoszenia na adres e-mail: artystycznie@nowolipki.edu.pl (szczegóły w regulaminie).

Harmonogram konkursu:
Termin składania/nadsyłania prac upływa 19 listopada 2020 r. (decyduje data wpłynięcia pracy).
Ogłoszenie wyników odbędzie się 3 grudnia 2020 r. o godzinie 16:00 na stronie internetowej www.nowolipki.edu.pl
Laureaci konkursu otrzymają informację w jaki sposób będzie można odebrać nagrody i dyplomy.

Kontakt w sprawie konkursu: Ewa Sokołowska - telefon: 668 044 415

Regulamin, karty zgłoszenia i klauzula informacyjna do pobrania poniżej: