Iwona Napiórkowska-Korpała

W latach 1974-1979 studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego, gdzie w 1979 otrzymała dyplom z tkaniny unikatowej w pracowni prof. Janiny Tworek Pierzgalskiej i malarstwa Romana Modzelewskiego.

Lata 80-90-te były okresem intensywnej pracy w dziedzinie włókna. Uczestniczyła w wielu wystawach tkaniny w kraju i za granicą.

Równocześnie z pracą twórczą w dziedzinie tkaniny artystycznej zajmowała się wzornictwem przemysłowym (druga specjalizacja) a przez 10 lat bezpośrednio po studiach pracowała w Centrum Wzornictwa Przemysłu Chemicznego i Lekkiego w Warszawie na etacie specjalisty plastyka projektanta, projektując tkaniny odzieżowe, dekoracyjne i dywany dla największych zakładów włókienniczych w Polsce, opracowując jednocześnie informacje wzornicze dla przemysłu bawełnianego.

Przez kilkanaście lat związana była ze spółdzielnią "Ład", dla której projektowała gobeliny i sprawowała nadzór autorski nad ich realizacją.

Od  połowy lat 80 tych do 2007 r. regularnie uczestniczyła w wystawach miniatury malarskiej w galerii w Hadze w Holandii.

Równolegle z pracą twórczą w dziedzinie tkaniny i malarstwa realizowała się w pracy pedagogicznej. W 1981 r. objęła pracownię tkaniny artystycznej w Państwowym Ognisku Artystycznym "Nowolipki", którą prowadziła do 2016 r., realizując autorski program nauczania.

Od 2016 prowadzi zajęcia plastyczne dla dzieci, wykorzystując swoje kilkunastoletnie doświadczenie pedagogiczne zdobyte podczas pracy na etacie nauczyciela plastyki w Międzynarodowej Szkole Amerykańskiej, gdzie pracuje od 2000 roku. W swojej pracy dydaktycznej stara się rozbudzać i rozwijać wrażliwość estetyczną dziecka oraz jego indywidualne zdolności twórcze, pobudzać kreatywność i odkrywanie przyjemności tworzenia, kształcić zdolność syntetycznego myślenia oraz wyrażania środkami plastycznymi własnych spostrzeżeń, myśli, uczuć.

Za pracę dydaktyczną otrzymała kilka nagród Dyrektora Państwowego Ogniska Artystycznego, w 1999 otrzymała dyplom Ministra Kultury i Sztuki za osiągnięcia w pracy dydaktycznej, 2009 - dyplom Kancelarii Prezydenta RP za wsparcie uczniów Amerykańskiej Szkoły w konkursie pozaszkolnym.

W 2010 otrzymała Złoty Medal Za Długoletnią Służbę nadany przez Prezydenta Polski.

W latach 2011-2016 pełniła funkcję dyrektora Państwowego Ogniska Artystycznego "Nowolipki".

W Państwowym Ognisku Artystycznym "Nowolipki" prowadzi Zajęcia Plastyczne dla Dzieci.

Zajęcia odbywają się w środę i czwartek.

Iwona Napiórkowska INapiorkowska@eduwarszawa.pl

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Więcej o naszej polityce prywatności przeczytaj tutaj