Wiek uczestników: 14-23 lat

Zajęcia z malarstwa cyfrowego są fakultetem do obowiązkowych zajęć z rysunku i malarstwa oraz historii sztuki w dwuletnim cyklu kształcenia w dziale plastycznym, w Państwowym Ognisku Artystycznym "Nowolipki".

W pracowni malarstwa cyfrowego (digital painting) uczestnicy w praktyce poznają cyfrowe oraz klasyczne techniki rysunkowe i malarskie, malują i rysują przy użyciu tabletów graficznych w programie Adobe Photoshop. Poznają możliwości programu, indywidualnego dopasowania narzędzi, planowania pracy. Uczą się operować światłem i kolorem, rozwiązują problemy plastyczne, poznają podstawy kompozycji na przykładach wybitnych dzieł dawnych i współczesnych dostępnych w galeriach internetowych oraz w kolekcjach muzealnych.

Zajęcia odbywają się w sobotę od 10:00-13:00.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Więcej o naszej polityce prywatności przeczytaj tutaj