Wiek uczestników: 14-23 lat

Zajęcia z filmu i animacji są fakultetem do obowiązkowych zajęć z rysunku i malarstwa oraz historii sztuki w dwuletnim cyklu kształcenia w dziale plastycznym, w Państwowym Ognisku Artystycznym "Nowolipki".

Pracownia dla wszystkich zainteresowanych filmem, dźwiękiem, sztuką wideo, eksperymentami na granicy obrazu i dźwięku, zarówno od strony praktycznej, jak i teoretycznej. W pracowni można uczyć się korzystać z programów do edycji obrazu i dźwięku (jest pakiet Creative Clouds for Teams do dyspozycji uczestników), nagrywać dźwięk i obraz, pisać scenariusze, pisać o sztuce, konsultować prace, a także obejrzeć filmy/prace, zarówno klasyków kina, jak i współczesnych twórców intermedialnych.

Planowane są także wspólne nagrania terenowe, spotkania z inspirującymi osobowościami, a przede wszystkim inspirowanie siebie nawzajem poprzez wspólną pracę twórczą, rozmowy, pisanie, nagrywanie, analizowanie, zarówno twórczości uczestników zajęć, jak i prac znanych już artystów.

Zajęcia odbywają się w czwartek i piątek w godz. 16:00-19:30

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Więcej o naszej polityce prywatności przeczytaj tutaj