Artysta malarz, pedagog w szkolnictwie artystycznym, realizator, operator, reżyser i montażysta filmów artystyczno-dokumentalnych. Studia ukończone z wyróżnieniem rektorskim na wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w 1980 roku oraz równolegle Studium Pedagogiczne na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Uprawia twórczość w zakresie malarstwa sztalugowego, ściennego, rysunku od 1969 roku oraz wideofilmową od 1990. Od 1980 prowadzi działalność pedagogiczną oraz wychowawczą w zakresie rysunku i malarstwa w warszawskich placówkach kształcenia artystycznego.

Od 1988 roku prowadzi pracownię Malarstwa i Rysunku w Państwowym Ognisku Artystycznym „Nowolipki”. Od 1980 praca pedagogiczna na stanowisku nauczyciela malarstwa i rysunku w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie.

Stefan Żuchowski s.zuchowski@nowolipki.edu.pl

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Więcej o naszej polityce prywatności przeczytaj tutaj