Wiek uczestników: 14-23 lat

Zajęcia z ceramiki są fakultetem do obowiązkowych zajęć z rysunku i malarstwa oraz historii sztuki w dwuletnim cyklu kształcenia w dziale plastycznym, w Państwowym Ognisku Artystycznym "Nowolipki".

Ceramika artystyczna ze względu na swoją specyfikę jest dyscypliną łączącą elementy projektowania, rysunku, malarstwa i rzeźby. Inspiruje to do innowacyjności działań artystycznych i technicznych. Rozwija wyobraźnię przestrzenną, wrażliwość na formę, materię i kolor.

W tej pracowni nauczysz się projektowania, modelowania, wytłaczania, odlewania, emaliowania, malowania, szkliwienia i w końcu wypalania. Pracownia ceramiki jest wyposażona w profesjonalny piec ceramiczny, szkliwa, glinę i wszelkie potrzebne materiały.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki, wtorki i czwartki 16:00-19:45.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Więcej o naszej polityce prywatności przeczytaj tutaj