Wiek uczestników: 14-23 lat

Zajęcia z jubilerstwa są fakultetem do obowiązkowych zajęć z rysunku i malarstwa oraz historii sztuki w dwuletnim cyklu kształcenia w dziale plastycznym, w Państwowym Ognisku Artystycznym "Nowolipki".

Lutowanie, walcowanie, oksydowanie, wykwaszanie, polerowanie to techniczna strona tej pracowni. Tutaj nauczysz się tworzenia biżuterii metodami jubilerskimi. Dowiesz się jak od podstaw zrealizować swój pomysł i posiąść nową, pasjonującą umiejętność nadawania nowych kształtów metalom poprzez ich obróbkę. W naszej pracowni mamy niezbędne narzędzia i materiały. Zdobędziesz wiedzę o metalach i kamieniach szlachetnych oraz półszlachetnych. Uczestnicy mogą nauczyć się technik personalizacji, w tym grawerowania i inkrustacji. Po ukończeniu 4 semestrów fakultetu, każdy uczestnik otrzymuje świadectwo ukończenia Placówki Artystycznej, potwierdzające zdobyte umiejętności.

Pracownia jubilerska uczestniczy co roku w prestiżowych targach międzynarodowych w Warszawie GOLDexpo oraz w Gdańsku AMBERIF.

Zajęcia odbywają się w czwartki i piątki.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Więcej o naszej polityce prywatności przeczytaj tutaj