Wiek uczestników: 14-23 lat

Zajęcia z rzeźby są fakultetem do obowiązkowych zajęć z rysunku i malarstwa oraz historii sztuki w dwuletnim cyklu kształcenia w dziale plastycznym, w Państwowym Ognisku Artystycznym "Nowolipki".

Głównym celem nauczania przedmiotu rzeźby jest poprzez działania warsztatowe świadome poruszanie się w przestrzeni trójwymiarowej, rozwijanie wyobraźni przestrzennej i wrażliwości na formę oraz materiał rzeźbiarski. Każde zagadnienie rzeźbiarskie poprzedzone jest komentarzem teoretycznym, który wprowadza uczestnika zajęć w nowe tematy, przybliża problemy związane z techniką i technologią. Uczestnik wykonuje zadanie pod merytoryczną i techniczną opieką.  Posiadamy piękną pracownię rzeźby, profesjonalnie wyposażoną w kawalety i wszystkie inne materiały niezbędne do pracy.

Przygotowujemy do egzaminów na wyższe uczelnie artystyczne.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki, wtorki i czwartki w godz. 16:00-20:30.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Więcej o naszej polityce prywatności przeczytaj tutaj